2009-09-25
Київ. 25 вересня. ІНТЕРФАКС-Україна – Пекін готовий обговорювати з Києвом ініціативи з підготовки довгострокової програми співпраці між КНР та Україною, заявив посол КНР в Україні Чжоу Лі.
«Це добра ідея, її можна обговорювати», – сказав голова китайської дипмісії на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».
«Україна – велика європейська держава, з добрим промисловим потенціалом, потужним науковим та людським ресурсом», – відмітив він, підкресливши: «КНР готова співпрацювати з Україною за найрізноманітнішими напрямками».
Ініціатива підготовки відповідної програми була озвучена головою комітету з іноземних справ Верховної Ради України, членом наглядової ради Асоціації «Українсько-китайської співпраці» Олегом Белорусом (фракція БЮТ).
Відмітивши успіхи й нову роль КНР в глобальній економіці, він сказав: «Прийшов час почати дуже серйозні двосторонні консультації, з тим, щоб на XXI вік відпрацювати нову, довгострокову програму співпраці до 2020-2030 рр.»
«Потрібна стратегічна програма дій, яка включала б 20-30 проектів, тоді ця співпраця перейшла б на інший рівень», – відмітив політик.
За його оцінками, «природна» річна норма товарообігу між країнами може складати не менше $50 млрд на рік. «А цього поки що нема, тому потрібно працювати», – додав він.
«Україна – нова держава для Китая: звичка бачити Радянський Союз, може бути РФ. Треба ще добре знайомитися», – помітив О. Белорус, особливо підкресливши важливість розвитку двосторонніх зв’язків на всіх рівнях.
За даними китайської сторони, загальний обсяг китайських інвестицій в Україну в 1992-2009 рр. склав $27,52 млн, в т. ч. у 2008 р. – $13,21 млн.
В теперішній час в Україні працює 72 підприємства з китайським капіталом.
За оцінками Асоціації «Українсько-китайської співпраці», серед пріоритетних напрямків партнерства: участь українських спеціалістів у відновленні «старих промислових баз» і розвитку північно-західних регіонів КНР, кооперація в області аерокосмічної галузі та авіапрому, ядерна енергетика, науково-технічна співпраця, нанотехнології, машинобудування, будівництво, туризм, воєнно-технічна співпраця.
Your text