Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    За чи проти націоналізації “Мотор Січі”

    2021-03-12

    Рада національної безпеки і оборони розглядала питання щодо повернення підприємства “Мотор Січ” у власність державі — найближчим часом його обов’язково повернуть. Про це секретар РНБО Олексій Данілов сказав на брифінгу за результатами засідання Ради нацбезпеки.

    «Йдеться про підприємство “Мотор Січ” у Запоріжжі. На сьогодні ухвалене відповідне рішення, згідно з яким підприємство «Мотор Січ» буде повернене українському народу, у власність української держави у конституційний спосіб найближчим часом», — сказав секретар РНБО.

    За його словами, кожний випадок, коли підприємства оборонно-промислового комплексу дивним чином опинялися у приватних руках, розглядатиметься окремо. «І якщо підприємство є для нас стратегічно важливим, у законний спосіб ми будемо це робити (повертати – ред.). Ті люди, які вклали гроші, ті люди, які вкладали інвестиції у ці підприємства, обов’язково отримають відповідну компенсацію. Це робиться для національної безпеки країни», — підкреслив Олексій Данілов.

    В свою чергу почесний президент “Мотор Січі” В’ячеслав Богуслаєв заявив, що проти націоналізації підприємства і вважає, що з китайськими інвесторами потрібно домовлятися. Відповідний відеокоментар опублікував в Facebook журналіст Ігор Соловей. (https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=5096693813736583&id=100001880440868)

    «Яка націоналізація, ви що? Треба домовлятися з китайцями. Дозволити їм (володіти) 35% акцій, решту потрібно, щоб вони продали державі. Цивілізовано. Послу треба пояснити, що не дозволяє наша держава управляти нашим підприємством іноземному громадянину, ну не дозволяє», — сказав В’ячеслав Богуслаєв.

    Він також зазначив, що наполягає на тому, щоб контрольний пакет авіабудівного підприємства належав українському уряду в особі Укроборонпрому або Міністерству економрозвитку.

    А ось що стосується відносин з Китаєм, то розривати їх, на думку президента “Мотор Січі”, не можна.

    «Просто рвати відносини з китайськими друзями не можна. Я їх називаю друзями, вони ж мені в критичний момент зайняли 100 млн доларів. Це договір позики і я їх повинен повернути», — додав В’ячеслав Богуслаєв.

    Також стало відомо, що Міністерство юстиції України оголосило конкурс на закупівлю юридичного супроводу у справі за позовом акціонерів ПАТ “Мотор Січ” до держави Україна. Відповідне оголошення розміщено на сайті державних закупівель “Прозорро”.

    Замовником послуг є Міністерство юстиції. За юридичні послуги готові заплатити з державного бюджету 26 млн 231 тисяч 100 гривень. Саме таку стартову ціну вказано в оголошенні.

    Довідково: 4 вересня китайські інвестори ПАТ “Мотор Січ” подали до Міністерства юстиції України претензійний документ — Notice of Investment Dispute про намір звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення з держави Україна збитків у розмірі 3,5 млрд дол. До складу робочої групи з доарбітражного врегулювання входить і представник АМКУ.

     

    Укрінформ

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *