2017-12-19
Голова правління Тяньцзіньської Бохайської товарної біржі (Bohai Commodity Exchange) Янь Дуншен в інтерв’ю IA “Укрінформ” зазначив, що придбання Бохайською товарною біржею Українського банку реконструкції та розвитку (УБРР) цілком вкладається в логіку ініціативи керівництва КНР “Один пояс, один шлях”.
Він нагадав, що після проголошення КНР ініціативи “Один пояс, один шлях” Україна однією з перших європейських країн позитивно відреагувала та підписала відповідний меморандум про співпрацю.
Тяньцзінська Бохайська товарна біржа, яка придбала 99,99% акцій УБРР, планує використати успішний досвід фінансово-кредитної системи КНР в українських умовах.
“Бохайська товарна біржа через можливості свого банку планує інвестувати як у традиційні інфраструктурні проекти, так і намагатиметься використати в Україні позитивний досвід розвитку Китаю, який сприятиме розвитку фінансової та кредитних систем України, допомагатиме росту ринку та економіки держави”, – заявив Янь.
Він поінформував, що під керівництвом Національного банку України та за допомогою відповідних структурних підрозділів Фонду державного майна, Комісії з цінних паперів та фондового ринку України Бохайська товарна біржа в листопаді цього року отримала остаточне схвалення НБУ і закінчила процес придбання банку. Це свідчить про реальні можливості китайських інвесторів брати участь у розвитку українського фінансового ринку та економіки, підкреслив Янь.
Сьогодні Банк реконструкції та розвитку став першим банком в Україні з китайським фінансуванням.
Янь Дуншен підкреслив: “Китайські інвестори, звичайно ж, інвестують в Україну не тільки через те, що вона має свої переваги як країна-учасниця співпраці в рамках ініціативи “Пояс і шлях”. Україна має конкурентні переваги в таких сферах як сільське господарство, енергетика, сектор високих технологій. До того ж, у державі створена виробнича база та існує необхідний кадровий резерв, що є дуже привабливим для китайських інвесторів.
Ми також дуже добре обізнані з наявними в Україні багатими природними ресурсами та слідкуємо за прискоренням темпів європейської інтеграції, що збільшує довіру з боку кожного інвестора та є яскравим майбутнім подальшої співпраці.
Упродовж останніх років значно покращилося співробітництво між двома країнами в торговельно-економічній та інвестиційній сферах. Дані за 2016 рік свідчать, що Китай для України став другим за величиною торговельним партнером, другим за величиною призначенням українського експорту і найбільшим джерелом імпорту”.
Напишіть відгук