Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Власник Dragon Capital розповів подробиці продажу «Мотор Січ» китайцям

  2021-06-15

  Український інвестиційний фонд Dragon Capital продав інвесторам з Китаю близько 15-20% акцій авіадвигунобудівельного підприємства «Мотор Січ», розповів в інтерв’ю «Українській правді» власник фонду Томаш Фіала.

  «Ми торгували акціями “Мотор Січ” на біржі, і десь у 2014 або 2015 китайці звернулися до нас як до брокера з проханням викупити міноритарні пакети “Мотор Січі”. Таким чином, через нас пройшло, може, 15-20% акцій заводу», — розповів Фіала.

  Він заперечує причетність Dragon Capital до угоди з продажу контрольного пакету акцій підприємства.

  «Те, що пишуть, що ми привели китайців в Україну, це не так. Китайці познайомилися без нас і до нас з Богуслаєвим (президент і колишній власник заводу – ред.). Ми випадково дізналися про те, що китайці купують у Богуслаєва мажоритарний пакет акцій. У цій угоді ми не брали участь ні з боку Богуслаєва, ні з боку китайців», — сказав власник фонду.

  За його словами, інвестфонд співпрацював з «Мотор Січ» після приватизації заводу, а у 2007 році розміщував акції компанії для залучення інвестицій.

  «”Мотор Січ” була повністю приватизована десь у 2000 році. Ми торгували її акціями, як будь-якими іншими. Потім, десь у 2007 році, “Мотор Січ” найняла нас, щоб ми розмістили акції, що знаходились у її власності, серед інвесторів, щоб залучити гроші. Ми тоді розмістили пакет на близько 11% акцій на суму біля 37 мільйонів доларів.
  Розмістили його серед 10-20 портфельних інвесторів, здебільшого – іноземних фондів. Таким чином, з “Мотор Січ” у нас велась стандартна робота, як з будь-яким іншим емітентом», — пояснює глава Dragon Capital

  Щодо рішення держави заблокувати операцію з продажу “Мотор Січі”, Томаш Фіала вважає що це, скоріше, геополітичне рішення.

  «Проти цієї угоди були США і Японія. Ну і знайшли, напевно, підставу, щоб китайці не отримали дозвіл Антимонопольного комітету на покупку контрольної частки.
  Але ви ж знаєте, що “Мотор Січ” поставляла близько 60% відсотків своїх двигунів у Росію, що стало неможливим після 2014 року. Я так розумію, що Богуслаєв спілкувався з інвесторами з різних країн, зокрема і західних, але знайшов покупця тільки в Китаї, кому ці двигуни можуть бути цікаві. Останні кілька років Китай – один з найбільших ринків збуту для двигунів “Мотор Січі”» — пояснив він.

  Повне інтерв’ю читати за посиланням: https://www.pravda.com.ua/articles/2021/06/3/7295922/

  Фото: Українська правда

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *