Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Діяльність / Діяльність структури двостороннього співробітництва України і Китаю

    Візит Надзвичайного і Повноважного Посла КНР до КНУ

    2025-01-16

    Китай і Україна є стратегічними партнерами, українсько-китайські відносини будуть поглиблюватися на основі давніх традицій дружби і навіть будівлі Шевченкового та Пекінського університетів схожі своєю червоною барвою – такі меседжі озвучив Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунь під час візиту до КНУ імені Тараса Шевченка 14 січня.

    Київський національний університет імені Тараса Шевченка став першим закладом вищої освіти, який відвідав пан Посол Ма Шенкунь, відколи у листопаді 2024 року очолив дипломатичне представництво КНР у Києві. Метою візиту стало обговорення нових перспектив співпраці й засвідчення взаємоповаги, повідомляється на сторінці КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

    «Пан Володимир Бугров надіслав мені привітання із призначенням і запросив відвідати Університет. Я був щиро зворушений. Маю за честь перебувати тут, – сказав пан Посол. – На мене справила сильне враження класична споруда Червоного корпусу, що свідчить про давність заснування вашого закладу. Пекінський університет теж має червону будівлю, у Китаї він також є провідним закладом вищої освіти і має схожу історію з вашим Університетом. Китай і Україна традиційно є дружніми партнерами, і у нас є всі умови для того, щоб розвивати зв’язки в різних галузях, включно зі сферою освіти. Це відповідає інтересам уряду Китайської Народної Республіки, і в мене склалося враження, що Україна теж прагне поглиблювати двостороннє співробітництво з Китаєм. Як новопризначений Посол я всіляко сприятиму цим зусиллям».

    Пан Посол зазначив, що КНУ імені Тараса Шевченка є одним із найпопулярніших українських ЗВО серед китайських студентів, і подякував за підтримку в евакуації, яку надало керівництво Університету своїм вихованцям із КНР на початку війни у 2022 році.

    «Я знаю, що на базі вашого Університету засновано Інститут Конфуція, який підготував чимало фахівців. Ця міжнародна мережа освітніх центрів сприяє поширенню наших культурних і духовних цінностей. Україна завжди неупереджено підтримувала діяльність Інститутів Конфуція. Китай цінує таке ставлення, адже воно відображає позицію українського уряду щодо відносин між нашими країнами. І для мене це привід для гордощів!» – підкреслив пан Ма Шенкунь.

    Ректор КНУ Володимир Бугров подякував Його Високоповажності пану Послу і висловив сподівання, що цей візит стане основою для подальшої продуктивної співпраці між Шевченковим університетом і Посольством КНР в Україні.

    Сторони обговорили перспективні напрями взаємодії. Це стосується можливості отримання студентами КНУ онлайн-доступу до електронних бібліотечних фондів китайських університетів, відкриття кафедри української мови в Цзілінському університеті іноземних мов, створення програм подвійного дипломування, підтримки в підготовці фахівців із цивільного розмінування тощо. Ректор запевнив, що КНУ зацікавлений у студентах із Китаю і сприяє приїзду викладачів – носіїв китайської мови до Університету.

    Китаїстика активно вивчається в КНУ в межах різних освітніх програм на Філософському, Історичному факультетах, в Інституті міжнародних відносин, Інституті філології й, звісно, Інституті Конфуція, заснованому на базі Шевченкового університету 2009 року. Протягом 2024-2025 академічного року 26 студентів-шевченківців отримали стипендію Інституту Конфуція для навчання в Китаї. Партнерами КНУ за двосторонніми угодами є 22 китайські університети, у рамках співпраці з якими науковці Університету працюють над спільними проєктами й дослідженнями, беруть участь в академічній мобільності.

    «Радий був більше дізнатися про ваш Університет, – підсумував пан Ма Шенкунь. – Тепер я ще краще розумію, що КНУ імені Тараса Шевченка володіє великим потенціалом для плідної співпраці з багатьма китайськими закладами вищої освіти».

    За традицією, що склалася в Шевченковому університеті, Володимир Бугров запропонував Ма Шенкуню прочитати лекцію для студентів у форматі KNUDiplomacyTalks.

    Після офіційної частини зустрічі делегація Посольства КНР відвідала ННІ філології, де відбулося урочисте відкриття мультимедійного кабінету Інституту Конфуція, що був оснащений за сприяння Цзіліньського університету. Пан Ма Шенкунь невимушено поспілкувався з українськими студентами-китаїстами та китайськими студентами, які вивчають українську мову в ННІФ. Високий гість також відвідав Центр китайської літератури та викладання китайської мови Інституту філології, створений у 2001 році за сприяння Посольства КНР.

    Пана Посла супроводжували Другий секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні, керівник відділу освіти Чженьго Чжан і радник-посланник Ляньвень У.

    КНУ імені Тараса Шевченка на зустрічі представляли також проректорка з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова, начальник Відділу міжнародних зв’язків Роман Петюр, директор Інституту Конфуція КНУ імені Тараса Шевченка Олександр Гончаренко, декан Філософського факультету Анатолій Конверський, заступник декана Філософського факультету Сергій Руденко, завідувачка Підготовчого відділення для іноземних громадян Галина Усатенко, керівник Центру досліджень новітньої історії Китаю (Історичний факультет), голова правління Української асоціації китаєзнавців Володимир Урусов, помічник проректора з міжнародного співробітництва Олександр Гришко, керівник Офісу по роботі з іноземними студентами Сергій Фокін.

     

    Візит Надзвичайного і Повноважного Посла КНР до КНУ

     

    Візит Надзвичайного і Повноважного Посла КНР до КНУ

     

    Візит Надзвичайного і Повноважного Посла КНР до КНУ

     

    Візит Надзвичайного і Повноважного Посла КНР до КНУ

     

    Візит Надзвичайного і Повноважного Посла КНР до КНУ

     

    Візит Надзвичайного і Повноважного Посла КНР до КНУ

     

    Візит Надзвичайного і Повноважного Посла КНР до КНУ

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *