Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Верховна Рада підтримала ЗАКОНОПРОЕКТ про ВВЕДЕННЯ на МИТНИЦІ Авторизованого Економічного Оператор

    2019-03-03

    Україна взяла на себе зобов’язання адаптувати національне митне законодавство до митного законодавства ЄС, що передбачає введення інституту АЕО на митниці.

    Авторизований економічний оператор (АЕО) – це будь-яка юридична особа, що причетна до міжнародного руху товарів і визнана національним Митним органом як відповідна стандартам безпеки ВТамО. Під цю категорію підпадають виробники, імпортери, експортери, брокери, перевізники, консолідатори, торгові посередники, оператори портів, аеропортів і терміналів, інтегровані оператори, склади і дистриб’ютори.

    Сутність цього нововведення у спеціалізованому аудиті, який проводиться митними органами щодо окремого суб’єкта бізнесу. Аудит надає бізнесу акредитацію надійного оператора міжнародної торгівлі і засвідчує ступінь довіри з боку державного регулятора. А підтверджена довіра держави до суб’єкта господарювання в одній із країн, що приєднались до АЕО, відкриває йому зелене світло в інших.

    Інститут АЕО зробить залучення митниці мінімальним, дозволить використовувати принцип декларативної згоди, здійснювати пост митний контроль. Зараз митниця перевіряє, чи здійснено ветеринарний, санітарний та інший контроль товарів як на ввезенні, так і вивезенні. Співпраця митниці з АЕО дозволятиме делегувати самому АЕО проведення необхідних видів контролю при ввезенні. Це економія часу та коштів підприємця на додачу до репутації надійного контрагента!

    Запровадження подачі перевізником короткої ввізної декларації – ENS – до моменту ввезення товарів в Україну даватиме можливість порівняти дані декларанта і перевізника. Це інструмент оцінки ризиків до прибуття товарів та істотного прискорення процедури оформлення вантажів.

    Введення АЕО значно поліпшить ситуацію з дотриманням часових стандартів при перетині кордону. Зараз митне оформлення вантажів в Україні триває в середньому 26 годин при експорті, незважаючи на передбачений законодавством час до 4 годин. Імпорт може займати вдвічі більше часу, хоча в країнах ОЕСР – до 9 годин.

    Верховна Рада вже підтримала законопроект про АЕО в першому читанні. Він передбачає поки обмежену кількість АЕО. В перші 3 роки статус такого оператора зможуть отримати підприємства, які одночасно є виробником-імпортером і виробником-експортером. «До них не відносяться посередники, комісіонери та інші», – уточнила глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

    Законопроект буде ще відпрацьований спільно з профільним комітетом до другого читання.

    При підготовці статті використано матеріали з ресурсів:
    https://minfin.com.ua/ua/2019/02/28/36899425/, https://www.epravda.com.ua/columns/2016/04/4/587604/

     

    “Сторінка Фейсбук Міжнародний посилковий сервіс”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *