Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Вантажоперевезення Китай-Європа: Україна хоче налагодити взаємодію з німецьким портом Дуйсбург

    2021-03-22

    Україна зацікавлена ​​налагодити взаємодію з річковим з портом Дуйсбург, який є найбільшим внутрішнім портом світу та найбільшим логістичним пунктом Центральної Європи, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з міністром транспорту, майбутнім прем’єр-міністром німецької федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Гендріком Вюстом.

    Глава українського уряду також звернув увагу на значний транзитний потенціал України, зокрема в питанні організації та розвитку вантажних перевезень між Європою і Азією, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

    Порт Дуйсбург, розташований в Північному Рейн-Вестфалі, займає важливе місце в китайській ініціативі «Один пояс, один шлях». Сюди прибуває 30% всіх контейнерних поїздів, які прямують з Китаю в Європу.

    В останні роки порт обробляв в середньому 30-35 таких поїздів в тиждень. А в другій половині 2020 року їхня кількість збільшилася до 60 поїздів в тиждень. Це пов’язано зі швидким відновленням економіки після локдаунів і, як наслідок, вибуховим зростанням цін на морські та авіаперевезення. На цьому фоні виріс попит вантажоперевезень залізницею.

    Крім того, популяризацією контейнерних залізничних поїздів займається і китайський уряд, який субсидує повернення таких складів. Часто вони їдуть з Європи в Китай порожніми.

    Як повідомляв раніше директор порту в Дуйсбурзі Еріх Штаке, тільки один з трьох контейнерів везе в КНР європейські товари.

    Довідково: Україна почала активно розвивати транзитні перевезення контейнерів з Китаю до Європи залізницею з 2020 року. За цей час УЗ спільно з перевізниками з інших країн налагодила рух поїздів за двома маршрутами.

    По першому з них «Китай – Монголія – ​​Росія – Україна – Угорщина/Словаччина» за 11 місяців проїхав 21 поїзд з 1864 контейнерами у двадцятифутовому еквіваленті (ДФЕ).

    По другому маршруту «Китай – Казахстан – Росія – Україна – Словаччина/Угорщина/Польща» проїхало 34 поїзди, які перевезли 3130 контейнерів.

    Також з липня 2020 року в Україні вперше почали прибувати прямі поїзди з Китаю. Всього до кінця року таких було 22. А з початку 2021 на станцію ЦТС Ліски прибуло 15 поїздів з КНР, повідомив директор філії УЗ ЦТС Ліски Едвін Берзіньш.

    «Укрзалізниця» розраховує на зростання потоку транзитних поїздів з Китаю в країни Європи, які прямують через територію України. До кінця року їх частота, за даними Едвіна Берзіньш, може скласти до 1 складу в день.

     

    “SilkBridge”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *