Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Новини АУКС

  Україну вперше презентували на найбільшій туристичній виставці в Китаї

  2016-04-19

  12-14 квітня 2016 року в Пекіні відбувся один з найбільших та найвідоміших форумів туристичної індустрії Китаю – 12-а Міжнародна спеціалізована виставка виїзного туризму «СOTTM 2016 CHINA OUTBOUND TRAVEL & TOURISM MARKET». В рамках цьогорічної виставки, що пройшла на майданчиках Національного сільськогосподарського виставкового центру, було розгорнуто понад 350 стендів і павільйонів, на яких представлено понад 40 країн та туристичних дестинацій світу (Франція, Греція, Італія, Іспанія, Німеччина, Туреччина, Ізраїль, ОАЕ, Єгипет, США, Японія, Австралія, країни Африки та Південної Америки).

  image 01

  Загалом у заході взяли участь близько 400 компаній та організацій, причетних до галузі виїзного туризму: міжнародних і національних туроператорів, представників готельного, транспортного, рекреаційного і страхового бізнесу, державних департаментів  і агентств.

  image 02

  Виставку було поділено на тематичні розділи: подорожі (сезонний відпочинок, бізнес тури, відпочинок для дітей, екскурсії, круїзи, пізнавальний, екологічний, екстремальний, пригодницький, спортивний і освітній туризм); готельний та ресторанний сервіс; транспортні послуги (авіаційні, залізничні і автобусні перевезення, морський і річковий круїзний транспорт, прокат авто); рекреація (санаторії, пансіонати, курорти); страхові та фінансові послуги; IT і телекомунікаційні технології в сфері туризму. Окремо було організовано також зону люксового туризму –  Luxury Tourism Segment.

  image 03

  В рамках COTTM 2016 зусиллями Асоціації Українсько-Китайського Співробітництва (АУКС) і Української частини Українсько-Китайської Ділової Ради (УКДР), за підтримки  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України було організовано «Національний стенд України», який дав змогу вперше на заходах такого рівня презентувати в Китаї туристичний потенціал нашої країни.

  Учасниками української туристичної експозиції стали компанії «Київський супутник», «Pan Ukraine», «TEZ TOUR», Міжнародні Авіалінії України. Крім цього, туристичні можливості українських міст Києва та Львова,  як майбутніх дестинацій для китайських туристів, представили фахівці управлінь туризму КМДА і Львівської міськради.

  image 04

  В ході виставки, яку за планами організаторів мали відвідати не менше 4,5 тис. представників сфери виїзного туризму КНР, крім знайомства зі стендами та павільйонами країн і туроператорів, запропоновано широку освітню та комунікаційну програму, що включала у себе низку спеціалізованих семінарів, конференцій, презентацій.  У перший же день COTTM 2016  на українському стенді відбулася презентація «День України» для китайський відвідувачів виставки та представникам місцевих ЗМІ.

  Крім учасників національного стенду, що знайомили  гостей з туристичними можливостями українських компаній і міст, у презентації взяли участь віце-голова АУКС і Української частини УКДР, постійний представник цих організацій в Пекіні Ігор Литвин, радник-посланник з торгово-економічних питань Посольства України в КНР Віктор Танасійчук, голова президії виконкому АУКС  Віталій Олійник.

  Як сподіваються організатори і учасники національного стенду, їм вдалося привернути увагу китайських туроператорів та ЗМІ до України як до нового потенційного напрямку масового виїзного туризму. Тим самим зроблено перший крок у виході України зі своїм туристичним продуктом на китайський ринок, за яким має слідувати активніша інформаційна та популяризаторська діяльність, просування України як цікавого і доступного європейського, туристичного бренду  більш дієва державна підтримка галузі туризму, а також лібералізація візового режиму для громадян КНР.

  image 05

  Щодо візових питань, то саме вони, окрім підведення підсумків участі у виставці, стали головною темою зустрічі учасників національного стенду з Надзвичайним та Повноважним Послом України в КНР Олегом Дьоміним, яка відбулася 16 квітня в останній день COTTM 2016. Зокрема, в ході зустрічі перший секретар Консульського відділу Посольства Лілія Самойлова поінформувала присутніх про можливості української амбасади в Пекіні в плані прискорення видачі термінових віз, що може в окремих випадках полегшити ситуацію, аж поки питання спрощення і здешевлення видачі віз китайським громадянам не вирішиться на нормативно-правовому рівні.

  image 06

  Загалом організатори національного стенду та представники туристичного бізнесу  України констатували, що пекінська виставка COTTM 2016 була корисною і продуктивною.   Також вони висловили сподівання, що при підтримці державних органів та профільних асоціацій,  подібні заходи будуть проводитися й надалі. Адже Україна має величезний туристичний потенціал, вигідне географічне розташування, унікальні природні та рекреаційні ресурси, чимало історичних пам’яток, комфорту цінову політику. А це, при умові наполегливих зусиль операторів і держави, активної популяризації, реальних кроків щодо економічних реформ, візової лібералізації та поліпшення сервісу, дасть змогу Україні кардинально збільшити кількість туристів з Китаю, а значить отримати значні економічні вигоди від найпотужнішого в світі ринку виїзного туризму.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *