Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Новини АУКС

  Українська частина міжурядової Комісії визначила стан та перспективи українсько-китайської співпраці

  2016-02-01

  29 січня 2016 р. у Кабінеті Міністрів України під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулося засідання Української частини Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР.

  Засідання Української частини міжурядової Комісії 29.01.2016

  У ньому взяли участь представники понад 30 органів, установ та організацій – міністерств, державних агентств і служб, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, державних компаній та банків, профільних асоціацій. Від Української частини Українсько-Китайської Ділової Ради та Асоціації Українсько-Китайського Співробітництва у засіданні взяли участь їх керівники – Роберт Бровді (співголова УКДР, голова правління АУКС), Ігор Литвин (віце-голова УКДР, перший заступник голови і постійний представник АУКС в Пекіні) та Валерій Король (віце-голова УКДР, віце-президент ТПП України).

  До порядку денного було включено цілий комплекс питань, пов’язаних з підготовкою до чергового спільного засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, станом реалізації започаткованих українсько-китайських інвестиційних та кредитних проектів, а також з розробкою та впровадженням перспективних напрямів українсько-китайського співробітництва в рамках трансконтинентальної економічної ініціативи КНР – нового “Шовкового шляху”.

  Після вступного слова керівника Української частини Комісії Геннадія Зубка, було заслухано інформацію представників МЗС України, Мінекономрозвитку, Мінагрополітики та інших відомств про результати виконання домовленостей, досягнутих під час 2-го засідання Комісії (02.04.2013 р.), підсумки засідань у серпні-жовтні 2015 року трьох Підкомісій і підписання двосторонніх протоколів, стан підготовки і терміни проведення 3-го спільного засідання Комісії.

  Предметом ретельного аналізу і обговорення учасників засідання стали особливості та проблемні питання реалізації українсько-китайських проектів, започаткованих з 2012 року. Йшлося, зокрема, про стан виконання ПАТ “ДПЗКУ зернового контракту під китайський кредит в 1,5 млрд. дол. США, енергетичних проектів в рамках кредитної угоди між НАК “Нафтогаз” та Державним банком розвитку КНР на суму 3,65 млрд. дол. США, а також кредитно-інвестиційних проектів у галузях інфраструктури (“Повітряний експрес”), альтернативної енергетики, житлового будівництва.

  Особливу увагу учасниками засідання було приділено ініційованому КНР проекту створення нового «Шовкового шляху» з Азії через Україну до Європи. «Це дуже важливий і взаємовигідний для нас і наших китайських партнерів проект. До часу проведення двосторонньої комісії у квітні ми повинні підготувати Дорожню карту його реалізації та заручитися підтримкою китайських партнерів у втіленні проекту в життя», – наголосив Геннадій Зубко. У цьому контексті, маючи на меті збільшення українського експорту, учасники Комісії погодили можливість залучення китайських кредитних та інвестиційних ресурсів на розвиток вітчизняного річкового та залізничного транспорту, а також портової інфраструктури.

  Отже, в ході засідання Комісії було підтверджено пріоритетність наступних перспективних українсько-китайських проектів, реалізація яких здатна вивести двосторонні торгово-економічні взаємини на рівень, що відповідає формату стратегічного партнерства між Україною та КНР:

  • у галузі інфраструктури та будівництва: зазначений вище інфраструктурний проект створення та функціонування Економічного поясу нового «Шовкового шляху»;
  • у сфері розвитку іпотечного ринку та будівництва доступного житла: реалізація меморандумів Мінрегіонуз китайською державною корпорацією СITIC та Державної Іпотечної установи України із китайською компанією ССЕС щодо реалізації будівництва житла, можливості будівництва орендного житла, тощо;
  • в енергетичному секторі: модернізація процесів газовидобування для збільшення обсягів видобутку українського газу, а також переведення державних та муніципальних ТЕЦ на вугілля для розвитку місцевих вугільних шахт, в тому числі у Львівській області;
  • у сфері сільського господарства: збільшення обсягів експорту до КНР продукції українського агросектору, а також можливість акредитації відповідних структур Китайської Народної Республіки по контролю за якістю продуктів.

  За результатами розгляду і обговорення вищезгаданих питань було затверджено проект Порядку денного та Підсумкового протоколу 3-го засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР для подальшої передачі китайській стороні. Слід зазначити, що УКДР спільно з АУКС підготували і подали на розгляд Української частини Комісії свої пропозиції до Порядку денного та Підсумкового протоколу, які були прийняті в повному обсязі й включені до проектів відповідних документів.

  Серед них, питання лібералізації візового режиму, налагодження взаємного туристичного обміну (масовий та груповий туризм), відкриття в Пекіні та Києві представницьких офісів ТПП України та китайської CCPIT, взаємна організація Національних експозицій України та Китаю в 2017 році, відновлення та подальший розвиток ефективної співпраці на рівні областей і провінцій двох країн,  реалізація комплексу заходів з відзначення 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР.

  Крім цього, Українська частина Комісії доручила УКДР і АУКС взяти активну участь в організації та проведенні українсько-китайського бізнес-форуму, який традиційно відбувається в рамках засідань міжурядової Комісії.  Очікується, що 3-е спільне засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР відбудеться у Києві в другому кварталі 2016 року.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *