2012-07-05
Джерело: УКРІНФОРМ
Автор: Ольга Танасійчук
Перше засідання Підкомісії з питань науково-технічної співпраці Комісії із співпраці між урядами України та КНР відбулось цього тижня в Пекіні. Сторони підбили підсумки виконання раніше намічених спільних проектів і визначили 16 нових, які планується реалізувати в 2013-2014 рр.
“У нас виконувалося 25 спільних проектів (впродовж останніх двох років), ми прийняли рішення, що в 2013-2014 роках фінансуватимемо спільно 16 проектів”, – розповів пекінському кореспондентові УКРІНФОРМу співголова підкомісії з українського боку, перший заступник голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Борис Гриньов.
Він пояснив, що напрями, які розглядаються і фінансуються, мають, в основному, технічний і прикладний характер – матеріалознавство, електроника, фізика, біотехнологія тощо.
Саме засідання, на якому з китайського боку співголовував замміністра науки і техніки КНР Цао Цзяньлінь, Б.Гриньов охарактеризував як “дуже плідне”.
При цьому він звернув увагу на те, що хоча засідання і було першим, науково-технічна співпраця між двома країнами розвивається впродовж 20 років, а основним для нього стало підписання 27 квітня 1992 року міжурядової угоди про науково-технічну співпрацю (один із перших спільних документів після встановлення дипломатичних стосунків між двома країнами).
Раніше вже відбулося 8 засідань двосторонньої комісії з питань НТС, що діяла до реорганізації і утворення міжурядової комісії із співпраці; відповідно до її рішень виконано понад 80 спільних проектів.
Зокрема, за словами Б.Гриньова, “досягнуто значних результатів у співпраці в галузі зварки, лазерних технологій, суднобудування, океанського приладобудування, інформаційних технологій”.
“Китай – країна, що дуже швидко і динамічно розвивається, а Україна – країна, яка має величезний науково-технічний потенціал”, – підкреслив заступник голови Держагентства, додавши, що “науково-технічна співпраця між нашими країнами розширюється, форми його удосконалюються і ефект взаємодії посилюється”.
Б.Гриньов не сумнівається, що “наука і технології становлять і становитимуть найпотужнішу і довготривалу базу для співпраці між нашими країнами, що традиційного розвивається на основі взаємного інтересу і взаємної вигоди”.
Напишіть відгук