Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Україна і Китай розвиватимуть взаємну торгівлю м’ясом птиці – меморандум

    2018-06-15

    Україна і Китай підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва та сприяння взаємній торгівлі м’ясом птиці між обома країнами. Про це повідомляє прес-служба Держспоживслужби.

    «Даний Меморандум відкриє нові можливості щодо диверсифікації ринку збуту українського м’яса птиці, підвищення конкурентоздатності українських харчових продуктів на світових ринках, що позитивно вплине на імідж України як надійного торговельного партнера та сприятиме розвитку економіки нашої держави», – зазначив голова Держспоживслужби Володимир Лапа.

    Він також підкреслив, що підписання документа сприятиме розвитку та зміцненню співробітництва і розширенню двосторонньої торгівлі між Україною та КНР, збільшенню видів імпортних та експортних товарів.

    У профільній службі наголосили, що підписання Меморандуму про взаєморозуміння забезпечить взаємний обмін інформацією, документацією, результатами досягнень з питань профілактики та боротьби з грипом птиці та іншими хворобами птиці; проведення оцінки ризиків та переговорів щодо інспектування і санітарних вимог, необхідних для торгівлі м’ясом птиці.

    Підписання Меморандуму відбулося 7 червня 2018 року у м. Нінбо у рамках перебування голови Держспоживслужби Володимира Лапи у КНР та участі  у ІІІ Діалозі між Китаєм та країнами ЦСЄ зі співробітництва з питань нагляду за якістю, інспекції та карантину, які організовані компетентною службою Китаю.

    Як повідомляв Укрінформ, Китайська Народна Республіка за підсумками 2017 року посідає друге місце у ТОП-20 переліку перспективних ринків для експорту української продукції. Частка обсягу товарообігу з КНР у зовнішній торгівлі України в 2017 році склала 8,28% від загального товарообігу України, в 2016 році – 8,62%.

    У 2017 році, за даними Держстату, двосторонній товарообіг склав 7,7 млрд доларів США та зріс на 17,9%. При цьому експорт товарів з України до Китаю склав 2,4 млрд доларів США та зріс на 11,3%. Імпорт китайських товарів в Україну склав 5,6 млрд доларів США та зріс на 20.5%. Негативне сальдо для України за цей період склало 3,6 млрд доларів США.

    За даними Мінекономрозвитку, прямі китайські інвестиції в Україну залишаються практично незмінними починаючи з 2014 року. Так, в 2017 році за обсягом інвестицій КНР посіла 56-те місце або 0,044% від загального обсягу інвестицій, у 2016 – 0,052%, в 2015 – 55 місце з показником 0,052%, в 2014 році – 56 місце з показником 0,047% від усіх інвестицій. Станом на 31 грудня 2017 року в економіку України залучено 18,2 млн доларів США інвестицій з Китаю. З початку 2018-го цей показник збільшився на 1,7 млн доларів США. При цьому найбільший обсяг інвестицій спрямовано до підприємств у сфері сільського, ділового та рибного господарства – 36,7 %, промисловості – 26,6%, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 10,3%.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *