Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Українські виробники металу виступають за захист внутрішнього ринку від китайського демпінгу

    2021-06-08

    Українські виробники металопродукції хочуть справедливої конкуренції з іноземними постачальниками, тому виступають за обмеження доступу на внутрішній ринок для китайських виробників неякісного металу.

    Так, в інтерв’ю ГМК-Центру директор компанії з виробництва прокату з полімерним покриттям Metipol Денис Рисухін повідомив, що «властиве китайському матеріалу невідповідність заявленим характеристикам не дає об’єктивно порівнювати два продукти».

    «Виходить, що українські виробники зобов’язані дотримуватися ДСТУ і забезпечувати необхідну якість і гарантії, що позначається на ціні, а китайський матеріал може ввозитися без дотримання будь-яких стандартів в принципі», — зауважив керівник компанії, яка ініціювала антидемпінгове розслідування відносно прокату з полімерним покриттям з КНР.

    Він очікує, що розслідування буде відбуватися об’єктивно та закінчиться введенням мита вже в цьому році. Це, на його думку, дасть поштовх розвитку українських виробників аналогічної продукції, адже зараз до половини українського ринку прокату з покриттям займає китайська продукція. А це близько 350 тис. тонн металу на рік.

    «Що стосується внутрішнього виробництва, то можна сміливо говорити, що при сприятливих умовах зусиллями трьох існуючих підприємств можна забезпечити сумарний обсяг виробництва на рівні 100-120 тис. тонн вже сьогодні. Також є можливість досить оперативно наростити обсяги на діючих підприємствах шляхом модернізації або установки нових ліній», — сказав Денис Рисухін.

    Крім того, в інтерв’ю для ГМК-Центру керівник регіональних продажів компанії Сентравіс (виробництво безшовних труб) Петро Горбань звернув увагу на те, що найближчим часом на українському ринку може стати менше цієї продукції китайського виробництва. Він вважає, що завозити безшовні труби з Китаю в Україну за демпінговими цінами стане не вигідно після рішення китайського уряду скасувати пільги для експортерів металопродукції. Зокрема, мова йде про скасування відшкодування ПДВ в розмірі 13%.

    «Якщо раніше деякі українські споживачі купували китайську трубу тільки тому, що вона дешевше, особливо не звертаючи увагу на якість, то тепер різниця в ціні між китайською і українською трубою стане майже непомітною. А з урахуванням витрат на імпорт труби з Китаю, багато хто замислиться чи треба економити 5-10%, якщо можна купити в Україні — краще і швидше», — зазначив Петро Горбань.

    Читати повну версію інтерв’ю з Дмитром Рисухіним: https://gmk.center/interview/denis-risuhin-my-ozhidaem-sokrashheniya-obemov-rynka-po-itogam-goda/

    Читати повну версію інтерв’ю з Петром Горбань: https://gmk.center/opinion/kitajskim-kompaniyam-pridetsya-potesnitsya-na-rynke-besshovnyh-trub/

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *