Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Україна просить Генасамблею ООН проголосувати за резолюцію щодо гуманітарних наслідків війни, — Сергій Кислиця

    2022-03-23

    Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав країни-члени ООН проголосувати за резолюцію «Гуманітарні наслідки агресії проти України». Про це він заявив сьогодні під час надзвичайної спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН.

    Він нагадав, що 24 березня минає місяць від початку війни. «За місяць життя мільйонів українців розділилося на дві частини: мирне минуле, сповнене радості й позитивних планів, і сьогодення – з війною, стражданнями, смертю та руйнуванням», – зазначив він.

    За цей місяць загинули тисячі українців – молодих і старих, жінок і чоловіків, цивільних і військових – загинули, бо Росія вирішила напасти на Україну.

    За словами Сергія Кислиці, з кожним днем війни дедалі більше загострюється гуманітарна ситуація, яка «досягла рівня гуманітарної катастрофи».

    «Люди вмирають від голоду в окупованих або обложених регіонах. Люди гинуть, намагаючись вийти з постраждалих від конфлікту регіонів. Міста зрівняно з землею від обстрілів і авіаударів», – сказав він.

    Події після російського вторгнення в Україну спонукали міжрегіональну групу з-понад двох десятків держав, які представляють усі регіони, до спільної роботи над проєктом резолюції під назвою “Гуманітарні наслідки агресії проти України”.

    Текст резолюції A/ES-11/L.2 є результатом колективних та ґрунтовних зусиль.

    «І тут я хотів би висловити особливу подяку Франції та Мексиці за їхню віддану працю та лідерство під час цих довгих днів консультацій, – заявив Сергій Кислиця. – Чітко вказуючи на першопричину гуманітарної катастрофи, цей текст орієнтований на дії та приділяє основну увагу терміново необхідним крокам для полегшення гуманітарних страждань на місцях:

    • Негайне припинення Російською Федерацією бойових дій, зокрема будь-яких нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти.
    • Захист цивільного населення, у тому числі гуманітарного та медичного персоналу, журналістів, осіб, які перебувають у вразливих ситуаціях, іноземних громадян, зокрема студентів.
    • Забезпечення безпечного та безперешкодного проходу всім цивільним особам, які рятуються від збройного конфлікту та насильства.
    • Припинення практики облоги міст України, зокрема м. Маріуполя.
    • Повага до міжнародного гуманітарного права, прав людини та прав біженців».

    Головна мета ініціаторів та співавторів проєкту резолюції – забезпечити втілення слів у конкретні та оперативні дії на місцях, наголошує представник України в ООН. «Важливо запобігти поширенню наслідків цього конфлікту для всього світу. Тому в тексті також згадується вплив конфлікту на продовольчу безпеку в усьому світі, зокрема в найменш розвинених країнах, а також енергетичну безпеку».

    Він закликав країни не стояти осторонь і не бути байдужими сторонніми спостерігачами.

    «Ми не є сторонні спостерігачі, які знімають із себе відповідальність, ми не ставимся до вбивств як до норми. Ми не робимо з особи вбивці табу, не знеособлюємо її», – сказав він.

    Україна просить Генасамблею ООН проголосувати за резолюцію щодо гуманітарних наслідків війни, — Сергій Кислиця

     

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *