Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна має дотримуватися захисної політики щодо Китаю – Клімкін

  2023-05-25

  Україна, як країна, яка має намір стати членом ЄС та НАТО, повинна враховувати їхні стратегії, включаючи підходи до відносин з Китаєм. Одночасно, Україні необхідно мати можливість маневрувати в економічній та культурній сферах. Про це повідомляє Укрінформ.

  Про це під час панелі «Ніколи знову: як виграти війну, не програвши миру» на Львівському медіафорумі сказав ексміністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

  «Ми рухаємося до Заходу й ось-ось станемо частиною ЄС і НАТО. А це означає, що нам потрібно дотримуватися захисної політики щодо Китаю. Зараз Китай дуже зацікавлений і намагається зрозуміти, як він може зіграти свою роль у європейській безпековій архітектурі. Звісно, у нас є певне місце для маневрів у культурних чи економічних відносинах. Але якщо говорити про безпеку, то ми, як і Євросоюз маємо дотримуватися стратегії мінімізації ризиків», – повідомив Клімкін.

  Він підкреслив, що українська сила і безпека базуються на єдності та солідарності в Європі. Проте, моделі безпеки, що діють в Європі, є застарілими, і настав час переглянути їх та створити щось нове. За його словами, деякі країни ЄС проявляють надмірну обережність або подвійні стандарти щодо перемоги чи поразки, і не готові до належної боротьби. Зокрема, це стосується стратегічної культури Німеччини.

  «Зараз німці вже кілька місяців не можуть підготувати остаточний варіант безпекової стратегії. А йдеться лише про два аспекти: перший – це Китай, другий – це Росія. Якщо ви не можете на цьому рівні визначити для себе підхід до цих країн, як ви можете вступати в реальну боротьбу?», – додав ексміністр.

  Зі слів Клімкіна, західний підхід стосовно Росії можна звести до двох простих моментів: стримування і від’єднання. Оскільки щодо першого немає ніякої стратегії, і тільки українці виступають, як стримувальний фактор, то з часом ця функція масштабується на увесь східний фланг НАТО, а відповіді, на питання «що далі?» так і не буде. Водночас розвернутися на 180 градусів від Росії в ЄС поки що не готові.

  25-27 травня відбувається Львівський медіафорум в оновленому форматі. Він зібрав закордонних й українських медіафахівців, публічних інтелектуалів, дослідників, полісімейкерів, представників громадського сектора і міжнародних організацій. Фокусна тема: «Після війни або перед війною. Як цивілізації перемогти хаос?».

  Україна має дотримуватися захисної політики щодо Китаю – Клімкін

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *