2016-07-20
У Китаї запущений експеримент з введенням сівозміни та парової системи землеробства, який в 2016 році торкнеться понад 400 тис га сільгоспугідь.
У Міністерстві сільського господарства КНР проведення такого експерименту розцінили як “важливе рішення, прийняте центром”. Як заявив заступник голови відомства Юй Сіньжун, сівозміна буде здійснюватися на площі 330 тис. га в Північно-Східному Китаї – регіоні з холодним кліматом – і в тих північних районах, економіка яких має напівсільськогосподарський і напівскотарський характер.
У цих регіонах до недавнього часу існувала традиція чергувати зернові культури з технічними та основні види зернових з неосновними. Однак в останні роки місцеві селяни масово перейшли на вирощування кукурудзи і соєвих бобів, відмовившись від пшениці та інших сільськогосподарських культур, які виявлялися менш економічно вигідними, це стало причиною виникнення ряду серйозних проблем, включаючи поширення шкідників і хвороб рослин і зменшення родючості ґрунту.
А для експерименту з паровою системою землеробства, коли ґрунт залишають відпочивати від посівів на один рік, обрані близько 78 тис. га земель в провінціях Хебей, Хунань, Гуйчжоу, Юньнань і Ганьсу. Це в основному ділянки, схильні до просідання ґрунтів через надмірний забір підземних вод / Хебей /, забруднення важкими металами / Хубей /, опустелювання / Гуйчжоу і Юньнань / і екологічної деградації / Ганьсу /.
Юй Сіньжун не виключає розширення масштабів експерименту в найближчі 3-5 років. Селянам, яких торкнеться експеримент, буде надаватися необхідна матеріальна допомога, повідомив заступник міністра.
“УкрАгроКонсалт”
Напишіть відгук