Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Китаї розробили кардіостимулятор, який заряджається від серця

  2019-03-04

  Китайські вчені розробили комплексний метод для підзарядки кардіостимулятора безпосередньо від природної енергії серцебиття. Про це повідомляє Сіньхуа.

  Кардіостимулятор — один із найпоширеніших електронних медичних приладів, що імплантуються під шкіру для повернення нормального ритму серця і для лікування серцево-судинних захворювань. Однак вбудована в нього батарея має обмежений термін служби і потребує заміни кожні 5-12 років шляхом хірургічного втручання, що може викликати ускладнення, такі як інфекція, кровотеча.

  Вчені з шанхайського університету “Цзяотун” розробили новий повнофункціональний кардіостимулятор, що заряджається від природної енергії серцебиття без жодного зовнішнього джерела енергії.

  Генератор енергії для цього кардіостимулятора складається з пружного каркаса і двох п’єзоелектричних композитів, здатних виробляти достатній обсяг електроенергії для приладу. Новий пристрій успішно пройшов випробування на свинях.

  Дослідження стало важливим кроком до створення кардіостимулятора з автономним джерелом живлення і вирішення проблеми енергозабезпечення імплантованих медичних пристроїв за допомогою технологій п’єзоелектричної акумуляції, переконані китайські вчені.

  Їхнєх досягнення було опубліковано в журналі ACS Nano.

   

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *