Очікується, що останні спроби Китаю розробити нові засоби підвищення продуктивності та прискорити будівництво сучасного промислового сектору за допомогою технологічних інновацій дадуть потужний поштовх високоякісному економічному розвитку країни та підвищать глобальну конкурентоспроможність країни, вважають експерти та керівники компаній.
Вони зробили заклик до активізації зусиль для посилення незалежного інноваційного потенціалу, здійснення прориву в ключових технологіях у ключових галузях, інвестуючи більше в фундаментальні дослідження та стратегічні перспективні галузі, а також сприяти глибокій інтеграції передових цифрових технологій із реальною економікою.
Їхні коментарі пролунали під час Центральної економічної робочої конференції, яка наголошувала на важливості зусиль з очолення розвитку сучасної промислової системи за допомогою наукових і технологічних інновацій, розробці нових засобів підвищення продуктивності та підвищення стійкості і безпеки промислових ланцюгів і мережі поставок.
На зустрічі також було наголошено на важливості просування нової індустріалізації, розвитку цифрової економіки, прискорення розвитку штучного інтелекту та сприяння розвитку стратегічних галузей, що розвиваються.
Ло Чжунвей, науковий співробітник Інституту промислової економіки Китайської академії соціальних наук, сказав, що ключем до створення нових механізмів зростання є сприяння застосуванню інформаційних технологій нового покоління, зокрема штучного інтелекту, 5G, великих даних та Інтернету у традиційних секторах, а також прискорення промислової модернізації.
«Потрібно більше зусиль, щоб збільшити інвестиції в технологічні рубежі та розвивати нові стратегічні галузі, такі як штучний інтелект, біотехнології, нова енергетика, нові матеріали, високоякісне обладнання та зелені галузі промисловості на тлі спаду економічного тиску», — сказав Ло Чжунвей.
Побудова сучасної індустріальної системи має велике значення для сприяння інтелектуальному, екологічному та інтегрованому розвитку галузей, збереженню стабільності та безпеки промислових ланцюгів і мережі поставок, а також прискорення обертів економічного відновлення, сказав Пань Хелінь, співдиректор Дослідницького центру цифрової економіки та фінансових інновацій при Міжнародній школі бізнесу Чжецзянського університету.
Ван Їмін, віце-голова Китайського центру міжнародних економічних обмінів, сказав, що на тлі дедалі складнішого зовнішнього середовища технологічні інновації є не лише питанням розвитку, але й виживання.
Важливо прагнути до проривів у ключових технологіях, сказав Ван Їмін, підкресливши, що сприяння високому рівню самозабезпечення та самовдосконалення в науці та техніці є необхідною умовою для гарантування національної безпеки.
«Високотехнологічний виробничий сектор Китаю відіграватиме надзвичайно важливу роль у сприянні високоякісному економічному розвитку», — сказав Лі Дуншен, засновник і голова правління Корпорації TCL, виробника побутової електроніки.
Країна повинна прагнути бути самозабезпеченою в галузі наукових технологій і нарощувати зусилля для усунення слабких місць у ключових технологіях, таких як інтегральні схеми, високотехнологічні матеріали, основні компоненти та високоякісне обладнання, сказав Лі Дуншен, наголошуючи на важливості підтримки слабких технологічних ланок у промислових ланцюгах і формування нових конкурентоспроможних сил.
За останні роки сила Китаю в науково-технічних інноваціях зробила значний стрибок. Згідно з Глобальним індексом інновацій 2022 року, оприлюдненим Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, країна піднялася на 11 місце та залишається єдиною економікою із середнім рівнем доходу в топ-30.
Китай повинен відігравати активну роль у формуванні глобальних правил і стандартів для основних технологій, які є вирішальними для побудови відкритої та глобальної конкурентоспроможної екосистеми інновацій, сказав Чень Дуань, директор Центру розвитку інноваційної інтеграції цифрової економіки Центрального університету фінансів та економіки.
Напишіть відгук