Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Новини АУКС

    Створення інвестиційного механізму Китай – Україна

    2020-08-07

    Китай є однією з найактивніших країн-інвесторів на планеті. Бізнес та державний сектор КНР інвестує в інші країни величезні суми. Сьогодні обходити увагою Китай не має сенсу. Як спрямувати хоча б малу частку можливостей потужного Китаю на користь України?

    Україна з початку незалежності намагається будувати взаємовигідні відносини між Китайською Народною Республікою. Держава та бізнес України за багато років встановила та підтримують робочі контакти на різних рівнях, включаючи центральні органи влади, регіональні та підприємства різних напрямків діяльності. Проведено багато переговорів та зустрічей, обговорювались проекти різних масштабів та напрямків, але на жаль склалась ситуація коли реальна реалізація проектів бажає кращого, і необхідно зрозуміти причини та провести дії для їх виправлення.

    Асоціація Українсько-Китайського Співробітництва (АУКС) за багато років роботи з КНР може визначити, що є декілька основних проблем пов’язаних з ефективністю залучення інвестицій з КНР. Перша, це загальна нестабільність влади в Україні. Друга, це деякі питання відносин України з західними партнерами. Третя, і вона є одною з основних, це кваліфікація рівня підготовки інвестиційних проектів, підхід до роботи з інвесторами з КНР який треба поліпшувати. Також відсутність в Україні щодо КНР зрозумілої прозорої системи контролю та управління інвестиціями за міжнародними стандартами.

    АУКС, його засновники та партнери є ініціаторами створення в Україні, згідно з законодавством України, дієвого механізму для залучення інвестицій, що здійснюється у форматі організації роботи установи з підготовки інвестиційних проектів, залучення інвестицій, управління інвестиційними проектами та активами. Міжнародні стандарти, за якими працює і КНР, дозволять створити механізм, який наддасть змогу розглядати проекти з України у форматі не тільки презентації можливостей, а чіткі розрахунки зі зрозумілими даними щодо процесу реалізації проектів, термінами їх окупності, рентабельністю та іншою інформацією необхідною інвесторам для прийняття рішень.

    На сьогодні вже проведені переговори та отримані позитивні відповіді з зацікавленості в реалізації цього проекту, з деякими вже підписані документи про співробітництво, а саме з Державним агентством інфраструктурних проектів, Державним агентством водних ресурсів України, представниками Львівської, Одеської, Дніпропетровської та Закарпатської обласних державних адміністрацій, представниками адміністрації міста Львів та Одеса, міськими головами міст Южне та Трускавець. В найближчий час плануються зустрічі з представниками ОДА Житомирської та Харківської областей, державними адміністраціями міст Харків, Дніпро, Кривий Ріг.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *