Україна була однією з перших країн, які приєдналися до цієї глобальної ініціативи уряду КНР щодо торговельно-економічної, культурної та науково-технологічної співпраці. У межах ініціативи розбудовують наймасштабніший транспортно-логістичний проєкт XXI століття, який поєднає Китай та країни Західної Європи. У розвиток країн уздовж нового шовкового шляху Китай планує до 2020 року інвестувати 800 мільярдів доларів. Наші китайські партнери, за словами Віктора Довганя, заступника міністра економічного розвитку і торгівлі з питань євроінтеграції, «підтримують принцип досягнення загального зростання шляхом діалогу і співпраці, використовуючи консультації й розділяючи відповідальність для досягнення взаємовигоди». Усі країни, зацікавлені в участі в ініціативі «Один пояс, один шлях», можуть спробувати реалізувати власні проєкти. Китай, як було заявлено, підтримував і підтримуватиме відкритість, чесність і розвиток екологічних проєктів.
У створення нового шовкового шляху Китай хоче вкласти 124 мільярди доларів США. А в межах масштабного інфраструктурного проєкту Піднебесна планує вкласти мільярди доларів у розвиток портів, автомагістралей і залізниць, телекомунікаційних мереж і аеропортів. У підсумку мають з’явитися нові економічні й торговельні шляхи, що ведуть із Китаю в ЄС. І нашій країні, що в самому центрі Європи, потрібно не втратити історичного шансу: потужно підняти економіку, вирватися із кризи і побудувати справді європейську незалежну державу. Посадовцям і депутатам треба щодня пам’ятати: на сьогодні вже 130 країн і понад 30 міжнародних організацій підписали угоди про співпрацю в межах цієї ініціативи. Святе місце порожнім не буває.
Важливість цього моменту для майбутнього української нації добре розуміють в українському уряді. Це переконливо показав виступ Степана Кубіва, першого віце-прем’єр-міністра — міністра економічного розвитку і торгівлі, на Другому форумі високого рівня з міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях» у Пекіні 25 квітня.
«Україна не може стояти осторонь цього глобального проекту — вона територіально та геоекономічно його невід’ємна частина. В ній сходяться і перехрещуються шляхи зі сходу на захід і з півночі на південь. Тому Україна — стратегічно важливий логістичний вузол між Азією та Європою. Ми готові запропонувати вигідні транспортні маршрути територією України для сполучення Китаю із країнами Європи, готові докласти зусиль для розвитку і модернізації своєї транспортної інфраструктури, налагодити кооперацію між підприємствами України і КНР з подальшою реалізацією продукції на ринках ЄС.
«Ми, — підкреслив Степан Кубів, — готові розвивати співпрацю з модернізації української промисловості та створювати спільні виробничі потужності. Фактично йдеться про створення підвалин для розбудови торговельного та промислового коридору Китай — Україна — ЄС».
Україна вже запропонувала китайським колегам спільний проектний портфель: із портової інфраструктури, об’єктів альтернативної енергетики, будівництва автомобільних доріг, мостів, розвитку об’єктів залізниці та аеропортів, високих технологій, співпраці в аерокосмічній галузі, переробки агропродукції.
З багатьох цих напрямів можливої співпраці вже тривають переговори. Зокрема з будівництва нового мосту в Кременчуці за кошти китайських інвесторів. Як зауважив Володимир Омелян, «реалізація цього проєкту просувається повільно, але іде. Китайські підприємці — непрості перемовники».
Станіслав Прокопчук. Київ–Пекін–Чжухай
* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Китай – друга за обсягом економіка світу й один із найбільших імпортерів агропродовольчої продукції, який відіграє ключову роль у формуванні глобальної торговел… читати далі…
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
26 березня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з губернатором Київської області Миколою Калашником. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відно… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук