Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Спроби звалити провину за російсько-український конфлікт на Китай абсурдні – Ле Юйчен

  2022-05-18

  Намагання звалити провину за російсько-український конфлікт на Китай є абсурдними. Про це заявив заступник міністра закордонних справ КНР Ле Юйчен.

  Ле Юйчен зробив цю заяву, виступаючи під час онлайн-діалогу глобальних аналітичних центрів із 20 країн, передає джерело CRI.

  Він зазначив, що через українську кризу низка осіб останнім часом висуває необґрунтовані звинувачення, спотворює позицію Китаю і намагається змусити Китай взяти на себе провину за їхні власні дії.

  За словами заступника МЗС, деякі люди спотворили текст нещодавньої спільної заяви Китаю та Росії та інтерпретували фразу: “дружба не має меж, а співпраця не має заборонених зон” як те, що КНР була “заздалегідь обізнана” про спеціальну військову операцію Росії в Україні та навіть “схвалила” її.

  Тому вони дійшли висновку, що Китай має відповідати за цей конфлікт. «Це абсурд», – наголосив він, додавши, що Китай не є стороною конфлікту і тим більше не є його ініціатором.

  «То як же Китай може нести відповідальність?», – сказав Ле Юйчен. Відносини між Китаєм і Росією засновані на принципах неприєднання до блоків, не конфронтації та не спрямованості проти третіх сторін, і не схильні до впливу будь-якої третьої сторони.

  «Правда в тому, що Китай прагне дружніх відносин з усіма країнами, і ми ніколи не встановлювали жодних обмежень на співпрацю, і не бачимо в цьому необхідності», – продовжив він.

  У відповідь на звинувачення в тому, що Китай перебуває на “неправильному боці історії” через те, що він не бере участі разом із США та іншими західними країнами в засудженні Росії та застосуванні санкцій щодо неї, Ле Юйчен зазначив, що з початку російсько -українського конфлікту Китай залишається прихильним до цілей і принципів Статуту ООН, а також принципу неподільної безпеки.

  «Ми виступаємо за чесність і справедливість і докладаємо активних зусиль для просування мирних переговорів та надання гуманітарної допомоги. Китай не має жодної корисливої мети або геополітичного порядку денного в цьому питанні», – сказав Ле Юйчен.

  За його словами, США протягом досить тривалого часу продовжують грати м’язами перед Китаєм, створюючи антикитайські ексклюзивні блоки й роздмухуючи галас навколо тайванського питання для того, щоб перевірити на міцність червону лінію Китаю.

  «Якщо це не Азіатсько-Тихоокеанська версія розширення НАТО на схід, то тоді що? Така стратегія, якщо не стримати її розвиток, призведе до жахливих наслідків та підведе Азіатсько-Тихоокеанський регіон до краю прірви», – підвів заступник.

  Він підкреслив, що Китай відданий мирному розвитку і прагне гармонії, солідарності та співпраці в регіоні. За його словами, Китай ніколи не був провокатором чи бунтівником. Націлюватись на Китай не має сенсу. Спроба “скопіювати та вставити” українську кризу в Азіатсько-Тихоокеанський регіон приречена на провал.

  Спроби звалити провину за російсько-український конфлікт на Китай абсурдні - Ле Юйчен

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.