Викладач Пекінського університету Цінхуа Шен Ян вирішив написати науково-фантастичний роман про метавсесвіт і людиноподібних роботів, але для творчого натхнення звернувся до штучного інтелекту. Врешті-решт, саме ШІ написало всю його книгу, яка згодом здобула престижну національну премію за наукову фантастику.
Про це повідомив онлайн-журнал “AIN.UA” із посиланням на дані “South China Morning Post”.
Китайськомовний роман на майже 6 тисяч символів під назвою «Земля спогадів», авторства професора факультету журналістики та комунікацій університету, став переможцем молодіжного конкурсу науково-фантастичної літератури.
Шен Ян створив розповідь на основі чернетки з 43 000 символів, згенеровану за допомогою 66 підказок лише за три години.
Сюжет обертається навколо дослідниці метавсесвіту на ім’я Лі Сяо, яка колись була нейроінженером у реальному світі. Після випадкової втрати всіх спогадів про свою сім’ю під час експерименту вона зацікавилася легендою про «Землю спогадів» і сподівається відновити їх у метавсесвіті.
Згідно з повідомленням, лише одному судді повідомили, що Шен Ян використав ШІ у своїй роботі. Але інший суддя, який досліджував створення контенту за допомогою ШІ, розпізнав, що твір Шен Яна було згенеровано ШІ. Суддя сказав, що він не голосував за цю роботу, оскільки вона не відповідала стандартам і «не мала емоцій».
Напишіть відгук