Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Що задумав Китай, пропонуючи «мирний план»

    2023-02-23

    Ексміністр закордонних справ України, співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін в інтерв’ю виданню NV прокоментував останні події, зокрема майбутнє оприлюднення «мирного плану» Китаю стосовно завершення війни в Україні, а також поїздку китайського топ-дипломата, члена Політбюро ЦК КПК Ван Ї до європейських країн та Росії.

    Нікому не вигідно, щоб війна тривала дуже довго

    Нікому не вигідно, щоб війна тривала довго. Це абсолютно очевидно. Навіть китайцям не вигідно, щоб війна тривала довго. Вони, звичайно, зискують з цієї війни. Але зараз всі російські потоки (енергоносії, нафта, газ) переорієнтуються з Заходу на Індію, і дедалі більше на Китай. А це означає, що головний біль залежності, який стільки років мала Європа і реально не хотіла щодо цього нічого робити, повертається на Китай.

    І не просто так китайці зараз оживилися, плани будуть представляти за пару днів, і думають, що робити. З’явилися дані, що вони можуть постачати навіть летальну зброю. Про це держсекретар США Блінкен говорив із Ван Ї — головною людиною, яка відповідальна за міжнародні відносини.

    Тому вважаю, що нікому не вигідно, щоб війна тривала дуже довго. Я вважаю, що це впливає на світові ринки.

    Про мирний план Китаю

    У мене таке відчуття, що китайці почали думати про можливість часткового колапсу в Росії. Можливо, мілітарного, можливо, економічного, можливо, в суміші. Оскільки стратегія Заходу — стратегія тисячі порізів Росії полягає в тому, щоб тиснути одночасно мілітарно, санкціями, ізоляцією і ще багатьма речами.

    І зверніть увагу: саме під час Мюнхена з’явилося офіційне звинувачення американцями Росії в тому, що вони скоїли злочини проти людяності. Воєнні злочини — це одна реальність. А от злочини проти людяності — це насправді означає, що — все, ви злочинці. І якось з вами тепер розмовляти можна лише за іншим планом і на інший кшталт.

    В Москві це дуже добре зрозуміли. Але зрозуміли це і в Китаї. І вони зрозуміли, що тиск на Росію не просто збільшився. Захід переключив другу передачу і навмисно вибрав час перед річницею вторгнення.

    Думаю, що Китай буде намагатися зараз грати на нічию дуже послідовно. І план, який ми побачимо за декілька днів, як обіцяли (хоча мирний план, за моїми даними, розробляється вже декілька місяців), буде, ймовірно, про стандартні речі. Така «дружба-жвачка», «давайте зупинимося, почнемо говорити», а давайте демілітаризація. Тому от саме в цьому китайська логіка, як я її бачу.

    Про поїздку Ван Ї

    І Ван Ї не просто вибрав такий маршрут. Він же поїхав по маршруту Париж-Рим-Мюнхенська конференція, потім, до речі, ще Угорщина, а потім — Москва. І цікаво, що коли у нас був Байден в такий класний сонячний день, Ван Ї був в такій нудотній, суворій, хмарній Москві, також багато речей обговорював.

    Я думаю, що Путін врахував деякі речі в своєму посланні. Оскільки думка Китаю для нього критична. Він прекрасно розуміє, що підтримка Китаю в сьогоднішній реальності для нього — це як клінічна підтримка. Без цього фактично Росія буде мігрувати до якоїсь великої Північної Кореї.

    Переконати Китай грати відверто на нашу перемогу сьогодні насправді складно. Оскільки колапс Росії сьогодні, думаю, Китаю невигідний. Оскільки це буде означати, що Захід переміг. Це буде означати, що Китай знаходиться в набагато слабшій позиції. Це буде означати абсолютно іншу геополітичну конфігурацію. І незахідний світ, який буде насамперед говорити з Заходом, а лише після цього з Китаєм, і ще багато речей.

    Що задумав Китай, пропонуючи «мирний план»

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *