Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    «Різка ескалація». Китай незадоволений відправленням військ КНДР на війну в Україну

    2024-10-25

    Китай може бути незадоволений поглибленням зв’язків КНДР із Росією після того, як Пхеньян відправив свої війська для війни проти України, пише New Voice із посиланням на Financial Times.

    Аналітики побачили ознаки невдоволення Пекіна в листі Сі Цзіньпіна до Кім Чен Ина минулого тижня, в якому китайський лідер дякує главі КНДР за привітання з нагоди 75-ї річниці заснування комуністичного Китаю без традиційної згадки Північної Кореї як «дружньої сусідньої країни».

    Після того, як іноземні розвідки заявили про відправку понад 12 тисяч солдатів КНДР до РФ для участі у війні проти України, стурбованість Пекіна з приводу тісних військових зв’язків його сусідів посилилася. Для Китаю це «різка ескалація партнерства», що «загрожує дестабілізувати крихкий баланс сил на Корейському півострові», пише FT.

    Тісніші російсько-північнокорейські зв’язки можуть підштовхнути США, Японію і Південну Корею до зміцнення свого військового союзу в Східній Азії. А Пекін хоче за всяку ціну уникнути повторення подій перших років Холодної війни, коли СРСР, Північна Корея і Китай утворили північний трикутник, що протистояв південному трикутнику з Південної Кореї, Японії та США, йдеться в матеріалі.

    Крім того, Пекін, за даними аналітиків, незадоволений перспективою втрати впливу на Північну Корею, яку він розглядає як найважливішу буферну державу проти Південної Кореї, яку підтримує США.

    Також Китай побоюється перспективи бути втягнутим у війну. За словами професора міжнародних відносин із Шанхая Шень Дінлі, північнокорейські війська стануть законною ціллю для України. А, оскільки між Китаєм і Північною Кореєю є домовленість про захист, Пекін юридично буде зобов’язаний відправити свої війська в разі нападу на військових КНДР.

    Сі стурбований і тим, що країна-агресор допомагає Північній Кореї вдосконалювати її ядерний потенціал, що може прискорити гонку озброєнь у регіоні, вважають аналітики. При цьому експерти сумніваються, що Росія віддасть пріоритет відносинам із Північною Кореєю, а не з Китаєм, на підтримку якого Москва розраховує з лютого 2022 року.

    «Китай залишається біля керма, тому що в кінцевому підсумку він контролює обидві країни. Якби Китай хотів покласти край цьому абсурду, як він його бачить, він міг би це зробити», — сказав Ланьков, вказуючи на залежність Пхеньяна від допомоги Пекіна.

     

    «Різка ескалація». Китай незадоволений відправленням військ КНДР на війну в Україну

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *