Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Регіони Китаю переглядають надання підтримки працівникам із літніми батьками на фоні старіння населення

    2024-02-26

    Органи влади в принаймні 13 регіонах вже продовжили строк дії права на взяття відпустки по догляду за батьками похилого віку. Серед них провінція Чжецзян була останньою з тих, хто розглянув цей крок.

    Право було запроваджено з метою допомогти мільйонам працівників з однодітних сімей, але також може надаватись і працівникам, які мають братів чи сестер.

    Провінція Чжецзян у східному Китаї останньою почала розглядати можливість продовження обов’язкової відпустки по догляду за батьками похилого віку, – яка наразі надається лише працівникам із сімей з однією дитиною, – для працівників, які мають братів і сестер, щоб сприяти в догляді за літніми батьками. Про це повідомило South China Morning Post.

    За оцінками, щонайменше 300 мільйонів людей у Китаї самотужки справляються з тиском обов’язків по догляду за батьками старше 60 років у результаті «політики однієї дитини», запровадженої в 1980 році, але швидке старіння населення країни спонукає владу до перегляду ситуації навколо них.

    Комісія з охорони здоров’я Чжецзяна заявила в середу, що вона активно розглядатиме пропозицію мешканців, висунуту в Інтернеті, щодо продовження права на відпустку під час перегляду нормативних актів щодо населення та планування сім’ї.

    Наразі мешканці провінції Чжецзян мають право на п’ятиденну відпустку по догляду за батьками похилого віку, якщо вони є єдиною дитиною батьків, які старше 60 років.

    Управління охорони здоров’я повідомило, що також заохочуватиме роботодавців надавати відпусткові дні також і працівникам з багатодітних сімей у випадку, якщо їхні літні батьки захворіли або були госпіталізовані.

    Влада заявила, що відреагувала на пропозицію жителя, залишену на її веб-сайті у січні, згідно з якою провінція Чжецзян не повинна розрізняти родини за кількістю дітей у праві надання відпустки по догляду за дитиною.

    За словами жителя провінції, «Бути шанобливими синами та супроводжувати батьків у хворобах завжди було «основою етики»».

    У Пекіні 30 січня місцева влада дала аналогічну схвальну відповідь жителям, які просили продовжити строк відпустки по догляду за батьками. Так, столичні працівники отримують 10 днів оплачуваної відпустки, але тільки за умови, що вони є єдиною дитиною в сім’ї.

    Пекінське бюро з цивільних справ заявило, що «повністю розуміє» нагальні потреби, з якими стикаються люди, оскільки населення міста швидко старіє, і назвало відпустку по догляду за хворими «проактивним заходом» з метою надати їм допомогу.

    Під час обговорення змін до муніципальних правил Пекіна щодо захисту людей похилого віку бюро повідомило, що запити будуть передані міській раді. Проте не існує законів і нормативних актів щодо права на відпустку на державному рівні.

    У травні минулого року комісія з охорони здоров’я Гуансі-Чжуанського автономного району також відреагувала на пропозицію місцевого депутата законодавчого органу включити працівників, які не є єдиними дітьми у родині, до категорії осіб, які мають право на відпустку по догляду за батьками.

    Але також було зазначено, що будь-які такі заходи повинні досягати належного балансу між правами працівників і вартістю праці роботодавців.

    За даними шанхайського інтернет-порталу новин The Paper, принаймні 13 регіонів уже прийняли переглянуті версії провінційних правил про відпустку по догляду за батьками. Більшість провінцій пропонують 15 днів на рік для працівників з однодітних сімей та 10 для тих, хто має братів чи сестер.

    Дослідження Пекінського університету показало, що в 2015 році в Китаї проживало принаймні 225 мільйонів людей, які були єдиними дітьми в своїх родинах, і очікується, що на сьогодні ця цифра перевищить 300 мільйонів.

    До 2016 року в Китаї сурово дотримувалися «політики однієї дитини», запровадженою Ден Сяопіном, доки вона не була офіційно скасована. Більшості пар, які підпали під її вплив, зараз за 60 років, і їхні єдині нащадки, не маючи братів і сестер, щоб розділяти з ними відповідальність, стикаються з дедалі більшим тиском зобов’язань по нагляду за своїми батьками.

     

    Регіони Китаю переглядають надання підтримки працівникам із літніми батьками на фоні старіння населення

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *