Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Профіцит торгівельного балансу Китаю наближається до трильйона доларів

    2024-11-12

    Профіцит торгового балансу Китаю може досягти нового рекорду у 2024 році, що все більше ставить його на шлях зіткнення з деякими з найбільших економік світу.

    Про це повідомляє Економічна правда із посиланням на Bloomberg.

    Різниця між китайським експортом та імпортом сягне майже 1 трлн дол, якщо вона продовжить зростати такими ж темпами, як і в поточному році.

    Згідно з даними, опублікованими минулого тижня, профіцит торгівлі товарами за перші 10 місяців злетів до 785 млрд дол, що є найвищим показником за цей період і збільшився майже на 16% з 2023 року.

    Китай дедалі більше покладається на експорт, щоб компенсувати слабкість внутрішнього попиту, яку лише нещодавно спробував усунути за допомогою стимулів в економіку, зазначило агентство.

    Ця однобока тенденція викликає невдоволення дедалі більшої кількості країн, а нова адміністрація Трампа, ймовірно, запровадить тарифи, які скоротять потік експорту в США. Країни від Південної Америки до Європи вже підняли тарифи на китайські товари, такі як сталь та електромобілі.

    Іноземні компанії також виводять гроші з Китаю: за перші девʼять місяців цього року обсяг прямих іноземних інвестицій скоротився, згідно з даними, опублікованими в пʼятницю.

    Якщо зниження продовжиться до кінця року, це буде перший річний чистий відтік прямих іноземних інвестицій з моменту початку спостережень у 1990 році, наголосило видання.

    Іноземні компанії також виводять гроші з Китаю: зобовʼязання за прямими іноземними інвестиціями скоротилися з початку року. Якщо падіння продовжиться до кінця року, це буде перший річний чистий відтік прямих іноземних інвестицій щонайменше з 1990 року, коли почався збір порівнянних даних.

     

    Профіцит торгівельного балансу Китаю наближається до трильйона доларів

    Джерело фотографії: https://finbalance.com.ua/news/nbu-profitsit-platizhnoho-balansu-za-2021-rik—487-mln

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *