Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Про головне у виступі Сі Цзіньпіня на Генасамблеї ООН

    2021-09-22

    Голова КНР Сі Цзіньпін прийняв «віртуальну» участь в 76-й сесії Генасамблеї ООН, у своєму виступі він не раз зазначав, що його країна у своїй внутрішній і зовнішній політиці орієнтується на прискорення реалізації Порядку ООН у сфері сталого розвитку на період до 2030 року в ім’я загального розвитку в усьому світі.

    БОРОТЬБА З COVID-19

    Підкреслюючи принцип “життя людини понад усе”, Сі Цзіньпін відзначив, що важливо дотримуватися наукового підходу у відстеженні джерел походження коронавірусу, зміцнювати міжнародну кооперацію у протидії пандемії, максимально знижувати ризики транскордонної передачі вірусу.

    Назвавши вакцину найпотужнішою зброєю проти коронавірусу, важливо забезпечити справедливий і раціональний розподіл вакцин в глобальному масштабі.

    За словами Сі Цзіньпіна, Китай намагатиметься до кінця року збільшити поставки китайської вакцини за кордон до 2 млрд доз, і крім виділених Китаєм COVAX на 100 млн дол. США, додатково надасть країнам, що розвиваються, ще 100 млн доз вакцин на безоплатній основі.

    ІНІЦІАТИВА З ГЛОБАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

    “Розвиток — ключ до щасливого життя народу”, зазначив Сі Цзіньпін. На його думку, всім країнам слід докладати спільних зусиль для того, щоб глобальний розвиток перейшов до нового етапу, що характеризується збалансованістю, координованістю та інклюзивністю.

    Він висунув ініціативу щодо глобального розвитку з шести пунктів: приділяти розвитку пріоритетну увагу, дотримуватися принципу “народ понад усе”, а також принципу загальнодоступності та відкритості, дотримуватися інноваційного підходу, прагнути до гармонійного співіснування людини і природи, орієнтуватися на практичні дії.

    “Важливо нарощувати вкладення ресурсів, сприяти співпраці в таких пріоритетних галузях, як скорочення бідності, забезпечення продовольчої безпеки, боротьба з COVID-19, вакцини, боротьба зі змінами клімату, зелений розвиток, індустріалізація, цифрова економіка і інфраструктурна взаємопов’язаність”, — заявив Сі Цзіньпін.

    Крім того, він додав, що Китай вже оголосив про рішення в найближчі 3 роки додатково надати міжнародну допомогу в розмірі 3 млрд дол. США для підтримки країн, що розвиваються, в боротьбі з пандемією і відновленні соціально-економічного розвитку. Китай буде всіляко підтримувати країни, що розвиваються, в зеленому і низьковуглецевому розвитку, а не будувати за кордоном нові проекти вугільних електростанцій, заявив Сі Цзіньпін.

    ВІДМОВИТИСЯ ВІД СТВОРЕННЯ ВУЗЬКИХ КІЛ

    “Слід цінувати і захищати такі загальнолюдські цінності, як мир, розвиток, справедливість, праведність, демократія і свобода, відмовитися від створення вузьких кіл і гри з нульовою сумою”, — сказав Сі Цзіньпін.

    Він також підкреслив, що демократія — це не прерогатива якоїсь держави, а право народів усіх країн. “Ті зміни на міжнародній арені, що відбуваються останнім часом, знову показують, що зовнішнє військове втручання і так звані демократичні перетворення приносять ніщо інше, як катастрофічні наслідки”, — сказав Сі Цзіньпін.

    Він підкреслив, що необхідно вибудовувати міжнародні відносини нового типу на основі взаємоповаги, справедливості, взаємовигідного співробітництва, збільшити точки дотику і знайти максимальну спільність інтересів.

    “Успіх однієї країни не означає поразку іншої. Простори світу досить великі, щоб здійснити спільний прогрес і успішний розвиток всіх країн”, — зазначив лідер КНР, додавши, що між державами неминучі якісь розбіжності та протиріччя, важливо вести діалог і співпрацю на основі рівності й взаємоповаги.

    ВТІЛЮВАТИ В ЖИТТЯ СПРАВЖНІЙ МУЛЬТИЛАТЕРАЛІЗМ

    Сі Цзіньпін сказав, що цього року виповнюється 50 років з моменту відновлення законних прав КНР в ООН — це історична подія, яка урочисто відзначається в Китаї. Крім того, він додав, що країна буде докладати конструктивних зусиль для підвищення рівня співробітництва Китаю з ООН і робитиме новий внесок у благородну справу цієї організації.

    “ООН зобов’язана високо нести прапор справжнього мультилатералізму і виступати найважливішою трибуною для підтримки загальної безпеки, користування досягненнями розвитку і визначення долі світу”, — підкреслив він.

    Сі Цзіньпін закликав ООН збільшувати представленість і право голосу країн, що розвиваються, в міжнародних справах. “Необхідно рівномірно просувати роботу в галузі безпеки, розвитку і прав людини, виробляти об’єднавчий порядок денний з акцентом на розв’язанні актуальних проблем, робити реальні кроки для повноцінної реалізації обіцянки всіх сторін про підтримку справжнього мультилатералізму”, — додав він.

    Офіційний переклад повної версії промови лідера країни за посиланням http://russian.news.cn/2021-09/22/c_1310201982.htm

    Про головне у виступі Сі Цзіньпіня на Генасамблеї ООН

     

    “CRI”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *