Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Пріоритетом для Китаю є відновлення гарних відносин із Заходом

  2023-01-19

  Китай є одним з найвпливовіших гравців на міжнародній арені, проте зараз, у зв’язку з останніми подіями, зокрема і війною в Україні, КНР опинилася між двома вогнями – російською федерацією та колективним Заходом. КНР прагне зберегти робочі відносини з усіма партнерами, але ЄС та США не підуть на співпрацю, допоки Китай не визначить свою позицію щодо дій путінського режиму щодо України та світу. Не останню роль у стосунках із Заходом також відіграє постійна напруга довкола Тайваню. Якими будуть подальші дії Китаю – розмірковує журналіст-міжнародник, член Правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль в інтерв’ю Апостроф TV.

  Про відносини Китаю та росії.

  Як зазначає експерт, співпраця між Китаєм та росією справді існує. У грудні відбулися спільні військово-морські та авіаційні навчання, що не є несподіванкою, адже такі навчання проходять вже декілька років. Але така активність показує, що росія та Китай досі активно співпрацюють у військовій сфері.

  Натомість, якщо порівнювати, сили росії на Далекому Сході тепер набагато менші за сили Китаю. Все ж Китай створив найбільший флот в цьому регіоні та останні півроку йдуть постійні навчання китайських військових вздовж узбережжя. Власне китайська доктрина, на відміну від російської, не передбачає атаку, а все, що Китай робив останні десять років – це створював зону безпеки, щоб відсунути загрози від свого узбережжя, щоб ворог навіть не міг наблизитися до його території з моря.

  Курс на зближення із західними країнами

  Олексі Коваль вказує, що зовнішня політика КНР – це політика великої самостійної держави, як її визначають самі китайці. Ця політика має охоплювати весь світ, натомість, Китай стикається з такими викликами, як війна росії проти України – і тут Китай якраз впоратися не може. Тобто Пекін не може вибрати поміж росією та Україною як своїми партнерами, він не може підтримати Захід у санкціях проти рф, тому що це не є політикою Китаю.

  Китай дедалі більше не задоволений тим, що робить режим путіна. І, на думку журналіста, варто розділяти відносини Китаю з росією як довготривалий історичний процес, а з іншого боку, путінський режим, який робить дурниці з точки зору китайських керманичів. Тому Китай певною мірою не дає путіну те, що він хотів. Більш того, цього року Китай дуже чітко проголосив, що пріоритетом для нього буде відновлення добрих стосунків з ЄС та США.

  Загроза військового конфлікту на Тайвані

  Пан Олексій вказує, що китайська армія готова до операції на Тайвані, у військовому плані більш вірогідна операція по блокаді острова. Це не захоплення, хоча китайці тренуються і до такого варіанту…

  Китай може блокувати Тайвань, не дозволити США надсилати допомогу, так би мовити, “задушити” острів в такий спосіб. Це найгірший можливий сценарій наразі для Тайваню.

  Але, на думку експерта, до цього сценарію китайці можуть вдатися у якійсь середньостроковій перспективі, оскільки китайська армія заявила, що до 2027 року у них ще триватиме модернізація і вони не будуть готові кинути виклик якійсь великій армії. Більш того, робляться висновки з українсько-російської війни, яка чітко показала Китаю, що у разі наступу вони матимуть протистояння з об’єднаною силою кількох країн. Мова про США, Японію, можливо, Австралію та інші країни, які підтримують оборону Тайваню.

  Наразі, підсумовує Олексій Коваль, Китай поки шукає способи мирного об’єднання з Тайванем через певну інтеграцію.

  Пріоритетом для Китаю є відновлення гарних відносин із Заходом

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *