Китай є одним з найвпливовіших гравців на міжнародній арені, проте зараз, у зв’язку з останніми подіями, зокрема і війною в Україні, КНР опинилася між двома вогнями – російською федерацією та колективним Заходом. КНР прагне зберегти робочі відносини з усіма партнерами, але ЄС та США не підуть на співпрацю, допоки Китай не визначить свою позицію щодо дій путінського режиму щодо України та світу. Не останню роль у стосунках із Заходом також відіграє постійна напруга довкола Тайваню. Якими будуть подальші дії Китаю – розмірковує журналіст-міжнародник, член Правління Української асоціації китаєзнавцівОлексій Коваль в інтерв’ю Апостроф TV.
Про відносини Китаю та росії.
Як зазначає експерт, співпраця між Китаєм та росією справді існує. У грудні відбулися спільні військово-морські та авіаційні навчання, що не є несподіванкою, адже такі навчання проходять вже декілька років. Але така активність показує, що росія та Китай досі активно співпрацюють у військовій сфері.
Натомість, якщо порівнювати, сили росії на Далекому Сході тепер набагато менші за сили Китаю. Все ж Китай створив найбільший флот в цьому регіоні та останні півроку йдуть постійні навчання китайських військових вздовж узбережжя. Власне китайська доктрина, на відміну від російської, не передбачає атаку, а все, що Китай робив останні десять років – це створював зону безпеки, щоб відсунути загрози від свого узбережжя, щоб ворог навіть не міг наблизитися до його території з моря.
Курс на зближення із західними країнами
Олексі Коваль вказує, що зовнішня політика КНР – це політика великої самостійної держави, як її визначають самі китайці. Ця політика має охоплювати весь світ, натомість, Китай стикається з такими викликами, як війна росії проти України – і тут Китай якраз впоратися не може. Тобто Пекін не може вибрати поміж росією та Україною як своїми партнерами, він не може підтримати Захід у санкціях проти рф, тому що це не є політикою Китаю.
Китай дедалі більше не задоволений тим, що робить режим путіна. І, на думку журналіста, варто розділяти відносини Китаю з росією як довготривалий історичний процес, а з іншого боку, путінський режим, який робить дурниці з точки зору китайських керманичів. Тому Китай певною мірою не дає путіну те, що він хотів. Більш того, цього року Китай дуже чітко проголосив, що пріоритетом для нього буде відновлення добрих стосунків з ЄС та США.
Загроза військового конфлікту на Тайвані
Пан Олексій вказує, що китайська армія готова до операції на Тайвані, у військовому плані більш вірогідна операція по блокаді острова. Це не захоплення, хоча китайці тренуються і до такого варіанту…
Китай може блокувати Тайвань, не дозволити США надсилати допомогу, так би мовити, “задушити” острів в такий спосіб. Це найгірший можливий сценарій наразі для Тайваню.
Але, на думку експерта, до цього сценарію китайці можуть вдатися у якійсь середньостроковій перспективі, оскільки китайська армія заявила, що до 2027 року у них ще триватиме модернізація і вони не будуть готові кинути виклик якійсь великій армії. Більш того, робляться висновки з українсько-російської війни, яка чітко показала Китаю, що у разі наступу вони матимуть протистояння з об’єднаною силою кількох країн. Мова про США, Японію, можливо, Австралію та інші країни, які підтримують оборону Тайваню.
Наразі, підсумовує Олексій Коваль, Китай поки шукає способи мирного об’єднання з Тайванем через певну інтеграцію.
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
26 березня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з губернатором Київської області Миколою Калашником. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відно… читати далі…
18 березня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо прийняв делегацію Guangdong Small Commodity Association на чолі з виконавчим віце-прези… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук