Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Прес-конференція 5 березня 2025 р. офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    2025-03-05

    Прес-конференція 5 березня 2025 р. офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    CCTV: Повідомляється, що 4 березня арабські держави скликали надзвичайний саміт у Каїрі, Єгипет, щоб обговорити палестинське питання та подати арабський план післявоєнного відновлення та реконструкції в Газі. Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: Китай підтримує зусилля Єгипту та інших арабських країн щодо сприяння постійному та ефективному здійсненню Угоди про припинення вогню в Газі, просуванню гуманітарної допомоги та відновленню безпеки та стабільності в Газі, а також підтримує програму післявоєнного управління Газою, схвалену палестинським народом, і щодо якої Повоєнне управління Газою має дотримуватися принципу «палестинці керують Палестиною» та відповідати плану «Дві держави для двох народів», щоб зрештою досягти мирного співіснування між палестинцями та ізраїльтянами та довгостроковою стабільністю на Близькому Сході.

    China Daily: 7 червня 2024 року на 78-й сесії Генеральної Асамблеї ООН консенсусом було прийнято запропоновану Китаєм резолюцію про започаткування Міжнародного дня діалогу між цивілізаціями. Декілька днів тому ми дізналися, що секретаріат ООН створив веб-сайт, присвячений Міжнародному дню діалогу між цивілізаціями (англійська версія). Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: Минулого року запропонована Китаєм резолюція про започаткування Міжнародного дня діалогу між цивілізаціями була прийнята консенсусом на 78-й сесії Генеральної Асамблеї. Це успішна практика Китаю щодо втілення в життя Ініціативи глобальної цивілізації, висунутої головою КНР Сі Цзіньпіном, і важливий внесок у розвиток обмінів та діалогу між різними цивілізаціями у всьому світі та сприяння миру та розвитку на планеті. Нещодавно ООН створила спеціальний веб-сайт, присвячений Міжнародному дню діалогу між цивілізаціями, який допоможе розвивати загальнолюдські цінності, привернути увагу громадськості до необхідності шанувати різноманітність цивілізацій та зосередитись на пошуку рішень глобальних проблем.

    Цього року 10 червня міжнародне співтовариство вперше відзначатиме Міжнародний день діалогу між цивілізаціями. Як ініціатор, Китай готовий спільно з усіма сторонами активно втілювати в життя дух резолюції, проводити різноманітні святкові заходи, об’єднати зусилля для сприяння глобальним обмінам між цивілізаціями та взаєморозуміння, краще охороняти світ у всьому світі та сприяти спільному розвитку за допомогою діалогу між цивілізаціями, а також докладати неустанів.

    AFP: Виступаючи сьогодні перед Конгресом США, президент Д. Трамп заявив, що отримав листа від президента В. Зеленського, в якому той висловив бажання отримати допомогу США у припиненні російсько-українського конфлікту. Він також підтвердив свою надію на зміцнення контролю США над Панамським каналом та Гренландією. Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: Ми взяли до уваги ці повідомлення. Позиція Китаю щодо української кризи послідовна і чітка, і єдиним прийнятним виходом є вирішення кризи шляхом діалогу та переговорів.

    Що стосується Панамського каналу, то Китай підтримує суверенітет Панами над каналом і прихильний до збереження статусу каналу як постійно нейтрального водного шляху для міжнародних перевезень. Китай ніколи не брав участі в управлінні та експлуатації каналу і ніколи не втручався у справи каналу, а так званий китайський контроль над каналом – це брехня.

    Щодо згаданого вами питання про Гренландію, то Китай завжди виступав за те, щоб відносини між державами будувалися відповідно до цілей та принципів Статуту ООН.

    Прес-конференція 5 березня 2025 р. офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    EFE: На вчорашній регулярній прес-конференції в міністерстві закордонних справ представник заявив, що якщо американська сторона наполягатиме на тарифній, торговій або будь-якій іншій війні, то Китай боротиметься до кінця. Посол Китаю у США зробив аналогічну заяву. Китай повністю дотримується цього твердження? Що саме Китай має на увазі під «якоюсь іншою війною»?

    Лінь Цзянь: Учора ми вже виклали офіційну позицію Китаю з цього питання. Американська сторона наполягала на тому, щоб використати проблему фентанілу як привід для чергового введення тарифів на китайську продукцію, що експортується до США, а Китай неодноразово роз’яснював свою незгоду та приймав законні та необхідні контрзаходи. Якщо американська сторона дійсно хоче вирішити проблему фентанілу, вона має провести консультації з китайською стороною, щоб вирішити свої проблеми на основі рівності, поваги та взаємної вигоди. Якщо американська сторона має якісь приховані мотиви і вона наполягає на завданні шкоди інтересам Китаю, ми будемо готові боротися до кінця. Ми радимо США припинити залякування і повернутися на правильний шлях діалогу та співпраці, доки не стало надто пізно.

    China Arab TV: Щодо екстреного арабського саміту, що відбувся вчора в Єгипті: напередодні в Лондоні, Англія відбувся екстрений європейський саміт, присвячений кризі в Україні. Ці два надзвичайні саміти мають одну спільну рису — вони обидва відхилили думку США. Як Китай прокоментує останні висловлювання США?

    Лінь Цзянь: Я щойно виклав позицію Китаю щодо надзвичайного саміту арабських держав.

    Щодо української кризи, то Китай зазначив, що останнім часом намітилася нова тенденція до політичного врегулювання кризи. Ми завжди дотримувалися «чотирьох принципів», висунутих головою КНР Сі Цзіньпіном щодо української кризи. Китай очікує, що сторони шляхом діалогу та переговорів знайдуть стійке та довгострокове рішення, яке враховує їх взаємні занепокоєння.

    Рейтер: Консорціум, який підтримує корпорація BlackRock, погодився придбати контрольний пакет акцій сянганської компанії, що управляє портами по обидва боки Панамського каналу. Це означає, що під тиском Білого дому американські компанії спромоглися взяти під контроль ключові порти в регіоні. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?

    Лінь Цзянь: Ми не коментуємо комерційних угод. Раніше уряд САР Сянган вже відповідав на питання щодо експлуатації порту сянганською компанією. Я хотів би наголосити, що Китай підтримує вітчизняні підприємства, включаючи підприємства САР Сянган, в інвестуванні та розвитку їхнього бізнесу за кордоном, і що всі країни мають забезпечувати справедливі та чесні умови для відповідних підприємств, і ми виступаємо проти невиборчого використання примусу та тиску у міжнародних економічних та торговельних відносинах.

    Прес-конференція 5 березня 2025 р. офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

     

    Джерело новини: офіційна сторінка МЗС КНР

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *