Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Прес-конференція 28 лютого 2025 р. у офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    2025-02-28

    Прес-конференція 28 лютого 2025 р. у офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    CCTV: Як повідомляється, 27 лютого, у відповідь на репатріацію Таїландом 40 китайських громадян у Китай, США, Великобританія, Німеччина та Європейський союз виступили із заявою, яка засуджує репатріацію Таїланду і закликає Китай захищати права людини. Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: Китай рішуче виступає проти втручання у внутрішні справи Китаю під приводом захисту прав людини та інших питань, пов’язаних із Сіньцзяном, а також проти втручання у нормальне правоохоронне співробітництво між Китаєм та іншими країнами. Я хотів би наголосити, що операцію з репатріації було проведено відповідно до законодавства Китаю та Таїланду, міжнародного права та міжнародної практики. Китай — правова держава, в якій діють всеосяжні закони та нормативні акти, а також ефективний механізм захисту прав людини у судовій сфері та її досягнення очевидні для всіх. Народи всіх етнічних груп, включаючи уйгурів Сіньцзяна, користуються всіма економічними, соціальними, культурними, громадянськими та політичними правами.

    Деякі країни та міжнародні організації ігнорують факти та висувають необґрунтовані звинувачення проти нормальної співпраці правоохоронних органів Китаю та Таїланду у боротьбі з транскордонними злочинами, такими як нелегальне перетинання кордонів, і навіть фабрикують брехню, пов’язану із Сіньцзяном, щоб політизувати це питання.

    Нелегальна імміграція та незаконне перетин кордонів є визнаними кримінальними злочинами, які серйозно підривають нормальний порядок в’їзду та виїзду. Китай продовжить зміцнювати міжнародне співробітництво правоохоронних органів з відповідними країнами, спільно вирішувати проблеми, пов’язані з незаконним перетином кордонів та іншими видами транскордонної злочинної діяльності, забезпечувати безпечне та впорядковане транскордонне переміщення китайських та іноземних громадян відповідно до закону, а також ефективно захищати законні права та інтереси осіб, які в’їжджають.

    Rudaw Media Network: Лідер Партії курдських трудящих А. Оджалан закликав партію скласти зброю і саморозпуститися. Яка позиція Китаю щодо цього питання?

    Лінь Цзянь: Ми взяли до уваги ці повідомлення. Китай завжди підтримує сторони у Туреччині у їхньому прагненні врегулювати свої розбіжності політичними засобами.

    AFP: Президент США Д. Трамп заявив учора, що наступного тижня він запровадить ще один 10% тариф на китайський експорт до США. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?

    Лінь Цзянь: США знову використовують проблему фентанілу як привід для загрози ввести тарифи на китайську продукцію, що експортується до США, ніж Китай категорично незадоволений і рішуче виступає проти, і вживе всіх необхідних заходів для рішучого відстоювання своїх законних інтересів.

    Китай неодноразово заявляв, що у торгових та тарифних війнах немає переможців. Одностороннє запровадження тарифів Сполученими Штатами є серйозним порушенням правил СОТ і завдає шкоди інтересам обох країн та всього світу. Китай є однією з країн, де проводиться найсуворіша і найретельніша антинаркотична політика у світі. Фентаніл – це проблема США. Керуючись гуманітарними міркуваннями, Китай підтримав Сполучені Штати у боротьбі з фентанілом. На прохання американської сторони Китай оголосив про офіційне включення речовин типу фентанілу до списку всього класу в 2019 році, ставши першою країною у світі, яка офіційно зробила це. Широке і поглиблене співробітництво між Китаєм і США в галузі боротьби з наркотиками, що досягло чудових результатів, очевидно для всіх, і люди з усіх верств суспільства США неодноразово висловлювали подяку Китаю за це. Сполучені Штати, скориставшись проблемою фентанілу, прагнуть тарифного тиску і шантажу, а також заходів у відповідь, які навряд чи вирішать їхні власні проблеми і будуть лише контрпродуктивними і вплинуть на діалог і співпрацю між двома сторонами в галузі боротьби з наркотиками.

    Тиск, примус та загрози не є правильним способом ведення справ з Китаєм, а взаємна повага є основною передумовою. Китай закликає США виправити свій невірний підхід і повернутися на правильний шлях вирішення їхніх проблем шляхом консультацій на рівних умовах.

    Прес-конференція 28 лютого 2025 р. у офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    Shenzhen TV: Повідомляється, що 26 лютого два члени сенатського комітету із закордонних справ Конгресу США спільно представили резолюцію, в якій говориться, що Закон про захист національної безпеки в САР Сянган і стаття 23 Основного закону були прийняті з метою позбавити сянганців їх основних прав, і що американським компаніям необхідно переглянути. Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: Китай рішуче виступає проти нападок та наклепів на законодавство САР Сянган з боку окремих членів Сенату Конгресу США, а також проти очорнення прав людини та верховенства закону в Сянгані та грубого втручання у справи Сянгана.

    Правильно та незаперечно, що САР Сянган має рішуче виконувати Закон про захист національної безпеки та Положення про захист національної безпеки Сянгана та боротися зі злочинами проти національної безпеки відповідно до закону. Прийняття та реалізація Закону про захист національної безпеки та правил національної безпеки Сянгана ефективно захистили права та свободи, якими користуються жителі Сянгана відповідно до закону, забезпечили процвітання та стабільність регіону, а також краще захистили законні права та інтереси іноземних інвесторів у Сянгані. Американська торгова палата в Сянгані нещодавно опублікувала «Звіт про ділову впевненість у Сянгані на 2025 рік», який показав, що опитані американські компанії в Сянгані більш об’єктивно оцінюють Закон про захист національної безпеки та впевненіші у бізнес-середовищі Сянгана. Це вотум довіри перспектив розвитку Сянгана з боку американських підприємств. Практика довела, що завдяки принципу «одна країна — дві системи», повній підтримці держави та злагодженим зусиллям усіх верств суспільства Сянган, безумовно, зможе зберегти довгострокове процвітання та стабільність.

    Я маю наголосити, що США, які самі запровадили велику кількість законів, спрямованих на захист національної безпеки, поливають брудом та навішують ярлики на Закон про захист національної безпеки та Положення про захист національної безпеки Сянгана, що є неприкритою політичною маніпуляцією та лицемірними подвійними стандартами. Ми закликаємо законодавців США поважати суверенітет Китаю, дотримуватися принципів міжнародного права та основних норм міжнародних відносин, а також негайно припинити втручання у справи Сянгана та внутрішні справи Китаю.

    AFP: Російські ЗМІ повідомляють, що колишній міністр оборони Росії та нинішній секретар Ради безпеки С. Шойгу прибув сьогодні до Пекіна і проведе окремі зустрічі з китайським лідером та міністром закордонних справ. Чи може Міністерство закордонних справ підтвердити та надати більш детальну інформацію?

    Лінь Цзянь: Китай і Росія, як партнери по всеосяжній стратегічній співпраці в нову епоху, завжди підтримують тісні обміни на високому рівні. Щодо інформації з вашого питання нині мені нема чого надати.

    Dragon TV: Як повідомляється, кілька днів тому південнокорейський лідер знову торкнувся теми Китаю під час дебатів у Конституційному суді з питання імпічменту, заявивши, що безпілотники китайських громадян загрожують безпеці Південної Кореї, а також основні технології та військові секрети Південної Кореї витікають до Китаю. Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: На початку надзвичайного військового стану наприкінці минулого року південнокорейська сторона робила подібні заяви, і Китай чітко окреслив свою позицію. Китай завжди дотримується принципу невтручання у внутрішні справи інших країн і вважає, що корейський народ має мудрість і здатність вирішувати внутрішні питання. Ми висловлюємо гостре невдоволення та рішуче заперечення окремим силам і людям з корейської сторони, які з політичною корисливою метою продовжують зловмисно спекулювати на питаннях, пов’язаних з Китаєм.

    Наклепом на сусідів неможливо вирішити власні проблеми. Ми зазначили, що останнім часом Міністерство закордонних справ Південної Кореї та Корейсько-китайський союз парламентарів публічно заявили про важливість, яку вони надають розвитку китайсько-південнокорейських відносин, і що деякі південнокорейські ЗМІ та проникливі люди висловили стурбованість з приводу погіршення громадської думки двох країн у результаті політичних заходів.

    Здоровий та стабільний розвиток відносин між Китаєм та Південною Кореєю відповідає спільним інтересам обох країн. Ми ще раз закликаємо відповідних осіб з корейської сторони припинити фабрикувати і розповсюджувати і роздмухувати помилкові наративи, пов’язані з Китаєм, припинити наклеп та нападки на Китай, припинити політичну експлуатацію питань, пов’язаних з Китаєм, і утримуватися від втручання та впливу на відносини між двома країнами.

    Прес-конференція 28 лютого 2025 р. у офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    The Wall Street Journal: Держсекретар США М. Рубіо говорив про фентанілу в інтерв’ю на початку цього тижня, заявивши, що Китай, можливо, навмисно дозволив речовинам, схожим на фентаніл, проникнути до США. Як це прокоментує Китай? Який вплив матимуть вищезгадані висловлювання держсекретаря США на відповідну співпрацю між Китаєм та США?

    Лінь Цзянь: Китай прийняв до відома ці повідомлення. Ми висловлюємо свою гостру незадоволеність і рішучу незгоду із заявами, зробленими у відповідних інтерв’ю, які сповнені мислення «холодної війни» і виступають за стримування та придушення, а також перекладання провини, що завдає серйозної шкоди інтересам Китаю.

    Я щойно виклав офіційну позицію Китаю щодо фентанілу. Я хотів би ще раз наголосити, що фентаніл — це проблема США. Керуючись гуманним духом, Китай надає підтримку Сполученим Штатам у вирішенні проблеми фентанілу та здійснює широке та поглиблене співробітництво зі США в галузі боротьби з наркотиками, домагаючись чудових результатів, за що люди з усіх верств суспільства в США неодноразово висловлювали китайській стороні свою подяку. Якщо США продовжать використовувати проблему фентанілу для тиску, шантажу та примусу, це призведе до зворотного ефекту і позначиться на діалозі та співпраці між двома сторонами у сфері боротьби з наркотиками.

    Ми готові співпрацювати зі США з метою сприяння стабільному, здоровому та сталому розвитку китайсько-американських відносин на основі принципів взаємної поваги, мирного співіснування та безпрограшної співпраці. Водночас Китай продовжуватиме вживати заходів для надійного захисту свого суверенітету, безпеки та інтересів розвитку. Китай сподівається, що американська сторона відповідально реалізовуватиме важливий консенсус, досягнутий під час телефонної розмови між главами двох держав, і рухатиметься в одному напрямку з китайською стороною.

    Рейтер: Держсекретар М. Рубіо прокоментував репатріацію Таїландом 40 етнічних уйгурів, заявивши, що поводження Китаю з уйгурами є «геноцидом» і «злочинами проти людяності». Як це прокоментує Китай? Австралія також рішуче виступає проти цієї репатріації та висловила своє занепокоєння китайській стороні. Яка відповідь Китаю на це?

    Лінь Цзянь: Я щойно виклав офіційну позицію Китаю з цього питання. Щодо згаданих вами висловлювань американських політиків, то Китай неодноразово вказував, що так званий «геноцид» та інші подібні заяви є брехнею століття. Сприятлива ситуація в Сіньцзяні з погляду економічного розвитку, соціальної стабільності, етнічної згоди та покращення умов життя людей очевидна, всім зрозуміла і не може бути перекреслена. Деякі країни та окремі політики фабрикують і розповсюджують брехню, пов’язану із Сіньцзяном, з метою посіяти безладдя. Китай рішуче виступає проти втручання у внутрішні справи Китаю під прикриттям захисту прав людини та інших приводів, а також проти втручання у нормальне правоохоронне співробітництво між країнами з питань, пов’язаних із Сіньцзяном. Відповідні політики мають припинити вигадувати та поширювати брехню та помилки про Сіньцзяна.

    Джерело новини: офіційна сторінка МЗС КНР

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *