Hubei Media Group: У Пекіні відбулося щорічне засідання Форуму розвитку Китаю 2025, темою якого цього року стало «Повне розкриття драйверів розвитку та спільне сприяння стабільному зростанню глобальної економіки», що залучило безліч високопосадовців та голів транснаціональних корпорацій для участі у зустрічі в Китаї. Який ваш коментар?
Го Цзякунь: З 23 по 24 березня у Пекіні відбулося щорічне засідання Форуму розвитку Китаю 2025. Прем’єр Держради КНР Лі Цян взяв участь у церемонії відкриття та виступив із програмною промовою. У своїй промові прем’єр Держради КНР Лі Цян закликав усі сторони поглянути на силу розвитку Китаю на прикладі «економіки Свята весни», зрозуміти економічну політику Китаю, ознайомившись із засіданнями Всекитайських зборів народних представників і Народної політичної консультативної ради Китаю і подумати про правильний шлях розвитку і розвитку людини. Він підтвердив впевненість і рішучість Китаю сприяти стійкому доброму економічному розвитку, а також вказав на те, що Китай прагнутиме бути силою стабільності та впевненості у справі забезпечення глобального миру та розвитку.
Цього року в засіданні взяли участь понад 750 іноземних делегатів, розширилося коло транснаціональних підприємств, що беруть участь, більше транснаціональних підприємств вперше беруть участь у засіданні, більш повно охоплені галузеві категорії, що свідчить про те, що іноземні підприємства продовжують з оптимізмом дивитися на Китай, більше інвестувати в Китай. Китаю.
Китай неухильно просуватиме високоякісний розвиток та відкритість на високому рівні, вітає підприємства з усіх країн скористатися можливостями, інвестувати в Китай та будувати своє майбутнє, сприяти стабільному зростанню світової економіки, спільно протистояти однобічності та протекціонізму та домагатися більшого розвитку на основі взаємної вигоди.
AFP: Китай запровадив додаткові тарифи на деякі види канадської сільськогосподарської та рибної продукції, у зв’язку з чим канадська сторона вдалася до механізму врегулювання суперечок СОТ. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?
Го Цзякунь: За детальною інформацією рекомендую звернутися до компетентних китайських органів. Я хотів би зазначити, що канадська сторона, незважаючи на неодноразові прохання Китаю, наполягла на вжитті дискримінаційних обмежувальних заходів щодо деяких китайських імпортних товарів, що є серйозним порушенням правил СОТ, перешкоджає нормальній торгівлі і серйозно підриває законні права та інтереси Китаю, і китайська сторона вжила необхідних заходів для протидії. Ми наполегливо закликаємо канадську сторону вжити практичних дій для виправлення своєї неправильної практики та забезпечити справедливі, недискримінаційні та передбачувані умови для нормальної торгівлі та співпраці між підприємствами двох країн.
Рейтер: У понеділок президент США Д. Трамп підписав указ про запровадження 25% тарифів для країн, які купують нафту та газ у Венесуели. Як найбільший покупець венесуельської нафти, чи Китай перестане в результаті купувати нафту у Венесуели?
Го Цзякунь: Китай рішуче виступає проти давнього зловживання незаконними односторонніми санкціями та «юрисдикцією з довгими руками» Сполучених Штатів для грубого втручання у внутрішні справи інших країн. Ми закликаємо США припинити втручання у внутрішні справи Венесуели, скасувати свої незаконні односторонні санкції проти Венесуели та зробити більше для миру, стабільності та розвитку Венесуели та інших країн. У торгових та тарифних війнах не може бути переможців, і запровадження тарифів призведе лише до великих втрат для американського бізнесу та споживачів.
Beijing Daily: Ми зазначили, що заступник генерального секретаря ООН Гай Райдер на семінарі, організованому Китаєм, наголосив на важливості підтримки Китаєм багатостороннього підходу та ООН. Чи не могли б ви розповісти про це детальніше?
Го Цзякунь: 24 березня Міністерство закордонних справ провело у Пекіні міжнародний симпозіум на тему «Зміцнення ролі ООН та просування багатосторонності». Член Політбюро ЦК КПК та міністр закордонних справ Ван І виступив із письмовим посланням.
Ван І зазначив, що успішне скликання Саміту майбутнього ООН відображає спільне прагнення міжнародної спільноти підтримувати просування багатосторонності, зміцнювати роль ООН та удосконалювати глобальне управління. Цього року відзначаються 80-ті роковини перемоги у Світовій антифашистській війні та 80-ті роковини заснування ООН. Міжнародна спільнота очікує, що всі країни працюватимуть у дусі солідарності, дотримуватимуться правильного шляху, захищатимуть людське суспільство, дотримуватимуться тенденції часу, відстоюватимуть неупередженість і справедливість, виступатимуть за мир у всьому світі та стабільність, сприятимуть глобальному розвитку та процвітанню. Будучи одним із засновників ООН та постійним членом Ради Безпеки, Китай продовжить співпрацювати з усіма сторонами з метою здійснення справжньої багатосторонності, підтримки центральної ролі ООН та сприяння глобальному управлінню на основі спільних консультацій, спільного будівництва та спільного використання, з тим щоб забезпечити стабільність у світі, що переживає потрясіння і більш позитивну та більш позитивну та позитивну позитивну позитивність. Системи глобального управління.
Заступник генерального секретаря ООН Г. Райдер був запрошений відвідати семінар та виступити на ньому, а помічник міністра закордонних справ Мяо Деюй був присутній на церемоніях відкриття та закриття семінару та виступив із промовою. Учасники провели жваві дискусії з питань сталого розвитку, міжнародного миру та безпеки, науково-технічних інновацій та цифрового співробітництва, а також молоді та майбутніх поколінь та загалом погодилися з тим, що в нинішніх умовах необхідно зміцнювати роль ООН, активізувати багатосторонність, заохочувати висловлювати співлідарність та співпрацю. за позитивну та конструктивну роль Китаю у цій справі.
Рейтер: Сьогодні компанія Mintz Group повідомила, що затриманих китайських співробітників компанії було звільнено. Чи провела китайська сторона розслідування та які висновки у цій справі?
Го Цзякунь: Для отримання інформації щодо вашого питання рекомендую звернутися до компетентних органів Китаю.
China News Service: Повідомляється, що посол Філіппін у США Хосе Ромуальдес заявив, що міністр оборони США Піт Хегсет має намір відвідати Філіппіни 28-29 березня, в ході візиту він зустрінеться з президентом і міністром оборони Філіппін. отримати користь від своїх союзників, таких як США, Японія та Австралія, та модернізувати військову техніку Філіппін, щоб бути готовими до будь-яких конфліктів у Індо-Тихоокеанському регіоні. Як це прокоментує Китай?
Го Цзякунь: Китай неодноразово заявляв про свою позицію щодо військової співпраці між Філіппінами та США. Будь-яке співробітництво в галузі оборони та безпеки між Філіппінами та іншими країнами не повинно бути спрямоване проти чи утискати інтереси третіх сторін, а також не повинно загрожувати регіональному світу чи посилювати регіональну напруженість. Факти знову і знову доводять, що, «пустивши вовка в кошару», вони самі самі викликають у себе неприємності, а ставши «пішаком» — будуть «жертвою». Ми також радимо причетним особам з філіппінської сторони не виступати в ролі речників інших країн і не продовжувати влаштовувати шоу, виходячи з особистих політичних цілей окремих осіб.
Global Times: Повідомляється, що Китайський альянс індустрії кібербезпеки сьогодні опублікував доповідь під назвою «Прослуховування та розкрадання секретної інформації, що здійснюються розвідувальними службами США щодо глобальних мобільних інтелектуальних терміналів», в якому йдеться про те, що США здійснюють кібератаки, прослуховування та крадіжки. термінали, виробничі та логістичні ланцюжки мобільних пристроїв, а також операторів зв’язку. Як це прокоментує Китай?
Го Цзякунь: Китай прийняв до відома цю доповідь. Згідно з доповіддю, уряд Сполучених Штатів зловживає своєю монополією в сфері інформаційних технологій і ключових ланках виробничих і логістичних ланцюжків для проведення масштабних і тривалих шкідливих кіберкампаній, спрямованих на мобільні телефони і навіть всю екосистему мобільного зв’язку. повсюдні та всюдисущі.
Примітно, що, згідно з доповіддю, США є провідною країною у світі щодо кібератаків на ланцюжки поставок та мобільних операторів. Протягом багатьох років американська сторона звикла перекладати підозри на інших у питанні безпеки ланцюжка поставок, маніпулювати подвійними стандартами і не шкодуючи сил спекулювати на так званій «проблемі безпеки ланцюжка поставок 5G», в той же час співпрацюючи з великими інтернет-компаніями або постачальниками обладнання в своїй країні, попередньо службовцями їх кибератак. Ми віримо, що ця доповідь допоможе міжнародній спільноті побачити справжню особу США.
Ми висловлюємо серйозне занепокоєння з приводу зловмисної кібердіяльності американської сторони, розкритої в доповіді, і наполегливо закликаємо американську сторону негайно припинити таку поведінку, особливо використання глобального ланцюжка поставок для здійснення зловмисної кібердіяльності, та відповідально звітувати перед усім світом.
Рейтер: Канадська розвідувальна служба безпеки заявила у понеділок, що Китай та Індія можуть спробувати втрутитися у вибори, які відбудуться у Канаді 28 квітня. Цілком імовірно, що Китай використовуватиме інструменти штучного інтелекту для втручання у майбутні вибори. Яких заходів вживе Китай, щоб вирішити занепокоєння канадської сторони?
Го Цзякунь: Китай завжди дотримувався принципу невтручання у внутрішні справи інших країн і ніколи не втручався у внутрішні справи Канади і не зацікавлений у цьому.
Рейтер: Мухаммад Юнус, головний радник тимчасового уряду Бангладеш, відвідає Китай цієї середи. Що Китай очікує від цього візиту?
Го Цзякунь: Боаоський азіатський форум опублікував новину про майбутній виступ головного радника М. Юнус на щорічній конференції форуму. Китай вітає головного радника М. Юнуса у Китаї для участі у щорічній конференції Боаоського азіатського форуму. Я хотів би наголосити, що Китай та Бангладеш — традиційно дружні та близькі сусіди та всеосяжні стратегічні партнери. Цього року виповнюється 50 років від дня встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Бангладеш. Китай готовий зміцнювати обміни та співробітництво з бангладешською стороною та спільно сприяти безперервному розвитку відносин між двома країнами.
9 липня посла Ма Шенкуня запросили відвідати Науково-дослідний центр радіаційної медицини, гематології та онкології Національної академії медичних наук України … читати далі…
8 липня 2025 року Посол Ма Шенкунь зустрівся з першим заступником Міністра закордонних справ України Сергієм Кислицею. Сторони обмінялися думками щодо китайсько… читати далі…
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук