Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Прес-конференція 13 лютого 2025 р. офіційного представника МЗС КНР Го Цзякуня

    2025-02-13

    Прес-конференція 13 лютого 2025 р. офіційного представника МЗС КНР Го Цзякуня

    Прем’єр Держради КНР Лі Цян візьме участь у церемонії закриття IX зимових Азіатських ігор у Харбіні 14 лютого та проведе вітальний банкет та двосторонні заходи для іноземних лідерів, які прибули до Китаю для участі у церемонії закриття.

    CCTV: Нещодавно в доповідях про економічні перспективи на 2025 рік, опубліковані рядом світових фінансових інститутів, було зроблено висновок про те, що високоякісний розвиток Китаю поступово дає результати, і очікується подальше збільшення частки споживання та сфери послуг. Під час свята весни середньоденний дохід від продажу в галузях, пов’язаних із споживанням, зріс на 10,8% порівняно з попереднім роком, при цьому споживання товарів і послуг збільшилося на 9,9% і 12,3% відповідно, а загальний обсяг замовлень на транскордонні тури зріс на 30% порівняно з попереднім. Citigroup у своєму звіті зазначила, що «Рік Змії в Китаї почався добре». Який ваш коментар?

    Го Цзякунь: У Свято весни в Рік Змії споживчий ринок Китаю пережив «весняний приплив»: небувалу популярність здобули китайська культура, досвід нематеріальної культурної спадщини, економіка «льоду та снігу», обмін старих споживчих товарів на нові і т.д., а цифрова трансформація та розширення технологічних кількості» до «якості». Постачання та продаж «іноземних новорічних товарів» процвітають, а китайські та іноземні туристи разом докладають зусиль для досягнення спільної мети, масштабний споживчий ринок Китаю надає величезні можливості для співпраці між країнами.

    Розквіт китайського споживчого ринку відображає не тільки пожвавлення попиту, а й підвищення довіри до економічного розвитку Китаю з боку всіх верств населення, що свідчить про оптимізацію економічної структури Китаю, що продовжується, значне посилення внутрішніх драйверів і підвищення стійкості розвитку. Після набуття чинності пакетом поетапних заходів Китай надасть впевненості та імпульсу світовому економічному зростанню завдяки власному високоякісному розвитку та високому рівню відкритості для зовнішнього світу.

    Dragon TV: Прем’єр-міністр Островів Кука М. Браун відвідає церемонію закриття зимових азіатських ігор. Чи може Китай надати додаткову інформацію про це?

    Го Цзякунь: На запрошення Китаю прем’єр-міністр Островів Кука М. Браун прибуде до Китаю для участі у церемонії закриття зимових Азіатських ігор у Харбіні з 10 по 16 лютого, і прем’єр Держради КНР Лі Цян зустрінеться з ним у Харбіні. Прем’єр-міністр М. Браун із делегацією також відвідає Шанхай та Шаньдун.

    Острови Кука є партнером Китаю в південній частині Тихого океану. З моменту встановлення дипломатичних відносин дві країни завжди поважали одна одну, ставилися одна до одної на рівних та працювали разом для загального розвитку, а у 2018 році двосторонні відносини були підвищені до рівня всеосяжного стратегічного партнерства. Дружба та співпраця між двома сторонами мають глибоку народну основу та приносять реальну користь народам двох країн. Китай готовий скористатися можливістю візиту прем’єр-міністра М. Брауна для поглибленого обміну думками з Островами Кука щодо двосторонніх відносин та спільного сприяння новому розвитку відносин між двома країнами.

    Beijing Youth Daily: Повідомляється, що прем’єр-міністр Монголії Л. Оюун-Ердене візьме участь у церемонії закриття зимових азіатських ігор. Чи може Китай надати інформацію про це?

    Го Цзякунь: На запрошення Китаю прем’єр-міністр Монголії Л. Оюун-Ердене прибуде до Китаю для участі у церемонії закриття зимових Азіатських ігор у Харбіні з 13 по 15 лютого, а прем’єр Держради КНР Лі Цян зустрінеться з ним у Харбіні.

    Китай та Монголія – дружні сусіди, пов’язані спільними кордонами. В даний час відносини між двома країнами зберігають хорошу динаміку розвитку, тісні обміни на високому рівні між двома сторонами та постійне поглиблення дружніх обмінів та взаємовигідного співробітництва приносять користь народам двох країн. Китай вірить, що візит прем’єр-міністра Л. Оюун-Ердене для участі у зазначених заходах сприятиме подальшому поглибленню політичної взаємної довіри між двома сторонами, збагаченню сенсу китайсько-монгольського всеосяжного стратегічного партнерства та створенню спільноти єдиної долі між двома країнами.

    Прес-конференція 13 лютого 2025 р. офіційного представника МЗС КНР Го Цзякуня

    Anadolu Agency: Президент США Д. Трамп заявив, що погодився розпочати переговори з президентом Росії В. Путіним, щоб покласти край конфлікту між Росією та Україною. Як це прокоментує Китай?

    Го Цзякунь: Ми взяли до уваги ці повідомлення. Росія та США — впливові держави, і Китай радий тому, що Росія та США зміцнюють зв’язок та діалог з цілого ряду міжнародних питань.

    Щодо кризи в Україні, Китай завжди вважає, що діалог та переговори є єдиним життєздатним способом виходу з кризи, і завжди наполягає на сприянні миру та переговорам. Наступного дня після початку конфлікту голова КНР Сі Цзіньпін запропонував шукати політичне вирішення спору шляхом діалогу. Китай підтримує всі зусилля, які сприяють мирному врегулюванню кризи, продовжуватиме підтримувати зв’язок із зацікавленими сторонами та продовжувати відігравати конструктивну роль у сприянні політичному врегулюванню кризи.

    AFP: Австралія сьогодні звинуватила китайський винищувач у «небезпечній» поведінці в Південно-Китайському морі, заявивши, що літак ВПС Австралії зіткнувся з китайським військовим літаком, який випускав сигнальні ракети. Яка відповідь Міністерства закордонних справ?

    Го Цзякунь: Австралійський військовий літак навмисно вторгся у повітряний простір Китаю над островами Сіша без дозволу Китаю, порушивши суверенітет Китаю та поставивши під загрозу його національну безпеку. Заходи, вжиті китайською стороною для їхнього видворення, були законними, правомірними та професійно стриманими. Китай зробив австралійській стороні серйозну виставу з цього приводу, зажадавши від неї припинити порушення та провокації та перестати підривати мир та стабільність у Південно-Китайському морі.

    Рейтер: Китайські чиновники запропонували провести зустріч глав держав за участю президента Росії В. Путіна та президента США Д. Трампа, щоб домогтися припинення російсько-українського конфлікту та підтримки миру, повідомляє Wall Street Journal. Якою є реакція Міністерства закордонних справ на ці повідомлення? Чи наполягає Китай на зустрічі між главами російської та американської держав? Чи розглядається можливість проведення зустрічі у Пекіні?

    Го Цзякунь: Я не маю інформації, яку я можу надати.

    AFP: Учора швейцарський уряд опублікував доповідь, в якій йдеться про те, що сицзанці та уйгури в Швейцарії зазнають «транснаціональних репресій» з боку Китаю. Чи прийняло Міністерство закордонних справ до відома цю доповідь? Яка ваша відповідь?

    Го Цзякунь: Китай взяв до уваги відповідну доповідь. Справи Сіцзана та Сіньцзяна є виключно внутрішніми справами Китаю і не зазнають втручання будь-яких зовнішніх сил. Політичне маніпулювання з питань Сицзана та Сіньцзяна, очорнення китайської сторони суперечать фактам, суперечать основоположному принципу взаємної поваги у китайсько-шведських відносинах і не відповідають нинішньому стану справ на високому рівні китайсько-шведських відносин. Китай сподівається, що швейцарська сторона повною мірою усвідомлює важливість і делікатність питань Сицзана і Сіньцзяна, з повагою ставиться до основних інтересів та основних проблем Китаю, перестане посилати неправильні сигнали зовнішньому світу та практичними діями підтримуватиме китайсько-шведські.

    Прес-конференція 13 лютого 2025 р. офіційного представника МЗС КНР Го Цзякуня

    Рейтер: Міністр оборони США заявив, що вимога України відновити кордони, що існували до 2014 року, є «нереалістичною». Яка позиція Китаю щодо цього питання?

    Го Цзякунь: За обставин, що склалися, всі сторони повинні проявляти спокій і стриманість, уникати дій, які можуть призвести до розширення та ускладнення кризи, будувати збалансовану, ефективну та стійку архітектуру європейської безпеки шляхом діалогу та консультацій, а також знайти рішення, яке дійсно сприятиме довгостроковій стабільності в Європі.

    Bloomberg: Цього тижня канадські губернатори масово відвідали Вашингтон, щоб передати США послання, що Канада може допомогти США конкурувати з Китаєм. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?

    Го Цзякунь: Китай завжди вважає, що розвиток відносин між країнами не має бути спрямований проти третіх сторін, а має сприяти розвитку дружніх відносин та співробітництва між країнами.

    Anadolu Agency: Німеччина, Іспанія та інші європейські країни висловили стурбованість з приводу проведення американо-російських переговорів щодо України, заявивши, що виняток України та Європи поставить під загрозу справжній мирний процес. Яка позиція Китаю у цьому питанні?

    Го Цзякунь: Я щойно виклав позицію Китаю щодо української кризи. Китай незмінно підтримує всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи, і готовий продовжувати підтримувати зв’язок із зацікавленими сторонами та відігравати конструктивну роль у сприянні політичному врегулюванню кризи.

    Anadolu Agency: Протягом останнього часу президент Д. Трамп продовжував висловлювати зацікавленість у покупці Гренландії і заявляв, що США мають володіти арктичною територією, щоб «зберегти мир у всьому світі». Як, на вашу думку, коментарі США вплинуть на майбутні торгові маршрути в регіоні, китайський Шовковий шлях льодом і арктичне співробітництво з Росією?

    Го Цзякунь: Щодо відповідних зауважень, зроблених Сполученими Штатами щодо Гренландії, Китай завжди вважає, що відносини між державами мають будуватися відповідно до цілей і принципів Статуту ООН.

    Щодо Арктики, то Китай є важливою зацікавленою стороною в цих питаннях і завжди брав участь у них на основі основних принципів поваги, співпраці, безпрограшної ситуації та стійкості, а також зміцнював співпрацю з усіма сторонами з метою підтримки миру, стабільності та сталого розвитку в Арктиці.

    Джерело новини: офіційна сторінка МЗС КНР

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *