2015-03-27
Україна попросила ввести на Донбас китайський миротворчий контингент. З такою ініціативою вступив у середу повноважний посол України в Пекіні Олег Дьомін.
Про цей захід написали в китайських ЗМІ: “В ході заходу, нещодавно проведеного українським посольством в Пекіні, український посол Дьомін відповів на питання журналістів, що стосуються« запрошення китайських миротворців в Східну Україну ». Посол України, можна сказати, відповідаючи на недавно показану по Першому каналу російського телебачення передачу «Повернення Криму», зазначив, що повернення Криму Україні лише питання часу.
Українська «Славна революція», зовсім не «кольорова», як її називають в Росії, а спрямована проти корупції, розкладання, вимагає демократії та підвищення рівня життя громадян. Про це розповіла прес-секретар посольства України Лена (так у тексті) на передачі «Чуньшань таньхуа».
Лена повідомила, що неважливо, в який бік повернеться України – до Росії чи до Заходу, це буде власним вибором українського народу. Україна, немов вимагає «вільного кохання» красуня, вибрала більш демократичне управління та більш хороше життя Заходу, але не Росії, яка позаздривши їй, вирішила їй нашкодити.
Неважливо, конфлікт на сході України або референдум у Криму – за всім цим стоїть Росія. Україна наголошує, що з лютого цього року число жертв на сході України досягло 6000 чоловік, поранено більше 11 000 чоловік. Вбиті 1751 військовослужбовець, число біженців з Криму і Східної України досягло більше 1 млн осіб. У ході відповідей на запитання журналістів посол Дьомін повідомив, що через товариство Червоного Хреста в Китаї уряд КНР направило в Україні допомоги на суму 20 млн юанів (понад 3,3 млн дол США) допомоги.
Для реалізації зупинки вогню, президент України висловив «надію про посилку міжнародного миротворчого контингенту». У зв’язку з цим журналіст видання «Так гун ван» поставив послу питання, чи обговорювалося з китайським урядом питання участі китайського контингенту в Україні?
Дьомін відповів, що рік тому під час голосування про введення миротворчого контингенту частина держав проголосувало проти, в тому числі і Росія, Китай утримався. Якщо Китай проголосує «за», то Україна була б рада бачити китайський миротворчий контингент. Зараз Україна обговорює питання з введенням миротворців з ЄС “.
Китайські дипломати завжди виступали за збереження територіальної цілісності України, при цьому зберігаючи хороші відносини з Росією. У зв’язку з цим розміщення миротворчого контингенту збройних сил КНР в Донбасі буде гарантією для українського уряду, що регіон хоча б формально залишиться частиною України. Єдиний регіон поза територією КНР, де зараз розміщені китайські збройні сили, – Південний Судан. 500 військовослужбовців КНР знаходяться там у складі миротворчого контингенту ООН, який був введений туди в результаті громадянської війни між Північним і Південним Суданом в 2013 році.
Журнал «Південний Китай»
Напишіть відгук