› Інтерв'ю › ПОСОЛ КИТАЮ В УКРАЇНІ МА ШЕНКУНЬ ОПУБЛІКУВАВ В УКРАЇНСЬКИХ ЗМІ СТАТТЮ З ПІДПИСОМ ПІД НАЗВОЮ «ТАРИФНІ ОБМЕЖЕННЯ США НЕ МОЖУТЬ ЗІГНУТИ ХРЕБЕТ КИТАЮ»
22 квітня посол Китаю в Україні Ма Шенкунь опублікував статтю за підписом під назвою «Американський «тарифний палиця» не може зігнути спину Китаю» в інформаційному агентстві « Інтерфакс-Україна », в якій рішуче спростував нещодавні «взаємні тарифи», запроваджені урядом США майже проти всіх торговельних партнерів, включаючи Китай, та зазначив, що зловживання США «тарифним палицею» для загрози та пошкодження багатосторонньої торговельної системи, основою якої є Світова організація торгівлі, полягає в тому, щоб поставити власні інтереси вище міжнародних суспільних інтересів , що шкодить іншим і не вигідно для них самих, і викликало сильне занепокоєння та опір з боку міжнародної спільноти; незалежно від того, чи розпочнуть Сполучені Штати «тарифну війну» чи «торговельну війну», Китай боротиметься до кінця; Китай готовий співпрацювати з усіма країнами світу, включаючи Україну, щоб прийняти багатосторонність, яка відповідає законам історичного розвитку, захистити багатосторонню торговельну систему, яка приносить користь усім країнам, та прагнути досягти спільного розвитку та процвітання. Повний текст статті виглядає наступним чином:
Нещодавно, попри рішучий опір міжнародної спільноти, уряд США запровадив «взаємні тарифи» майже на всіх своїх торговельних партнерів, включаючи Китай, що викликало гнів країн усього світу та зробило американський народ нещасним. У торговельній війні немає переможців, і протекціонізм не дає жодного виходу. «Тарифна політика» не є ні гарною, ні корисною, і є «поганим кроком», який шкодить іншим і не приносить користі собі.
Багатостороння торговельна система, основою якої є Світова організація торгівлі, є результатом багатосторонніх торговельних переговорів, що ведуться з 1947 року. Вона є фундаментальною інституційною гарантією світової торгівлі та наріжним каменем економічного процвітання та стабільності світу протягом понад півстоліття. Основою організації є побудова прозорого, передбачуваного та недискримінаційного торговельного середовища. Сполучені Штати зловживають тарифами, що базуються на стандартах, що розраховуються невідомим чином, без будь-якої прозорості; вони підвищують тарифні ставки далеко за межі верхньої межі, узгодженої з іншими членами, понад будь-які розумні очікування; вони нав’язують диференційовані тарифи різним торговельним партнерам, безпосередньо порушуючи зобов’язання щодо недискримінації серед членів СОТ, і не мають договірного духу.
Торговельне залякування з боку США ставить власні інтереси вище за міжнародні суспільні інтереси. США завжди заявляють, що виступають за демократію та рівність, але використовують «тарифний батіг», ігноруючи сильний опір міжнародної спільноти та місцевого населення. Де демократія? Де рівність? Наполегливе прагнення США до «взаємних тарифів» жорстоко розірве початковий ефективний глобальний промисловий ланцюг та ланцюг поставок, спотворить розподіл ресурсів світового ринку та завадить економічному розвитку різних країн. Це відверте «залякування з боку США» та принцип «Америка понад усе».
Зловживання Сполученими Штатами «тарифною політикою» становить величезну загрозу та шкоду для багатосторонньої торговельної системи, що, природно, викликає сильне занепокоєння та опір з боку міжнародної спільноти. Бразильська газета Valor Economico зазначила, що запеклий протекціоністський наступ Трампа відправить багатосторонність до «відділення інтенсивної терапії». Американський лауреат Нобелівської премії Кругман, професор Колумбійського університету Сакс та інші відомі експерти різко розкритикували тарифну політику США, вказуючи на те, що її логіка розрахунку податків є сміховинно неправильною та економічно безглуздою. Аналітичні центри, такі як Єгипетський центр думки та стратегічних досліджень, вважають, що тарифна політика США матиме серйозний вплив на світову економіку та торгівлю. Речник Генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік вважає, що торговельна війна негативно вплине на зусилля Організації Об’єднаних Націй щодо досягнення цілей сталого розвитку. Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що тарифні заходи США становлять серйозний ризик для світових перспектив.
«Розрахунок тарифів» США не лише шкідливий для інших, але й не вигідний для них самих. США стверджують, що вони «зазнали збитків» у міжнародній торгівлі, яка є чистим «укладанням вигідної угоди та продажем власних товарів». Фактично, США є найбільшим бенефіціаром світової торговельної системи. Інші країни наполегливо працюють, заощаджують та інвестують, тоді як США використовують свої кредитні картки для споживання та позичають гроші для розтринькування. Світ надсилає товари до США, а США позбавляються свого національного боргу. Американський споживацький підхід полягає саме в тому, щоб змусити інші країни «платити рахунки» через вільну торгівлю. Тепер шалене підвищення податків для різних країн не тільки не зможе «знову зробити Америку великою», але й відкриє скриньку Пандори для подальшого спаду економіки США. Бюджетна лабораторія Єльського університету прогнозує, що після запровадження «взаємних тарифів», якщо інші країни вживуть контрзаходів, зростання цін на особисті споживчі витрати (PCE) у США зросте до 2,1%, а сім’ї з низьким, середнім та високим рівнем доходу в США втратять в середньому 1300, 2100 та 5400 доларів США відповідно. Американський народ зрештою «розплачується» за високі тарифи.
Дивлячись на сучасний світ, багато регіонів переживають хаос, а міжнародна співпраця стикається з багатьма перешкодами. Одна з важливих причин полягає в тому, що Сполучені Штати заплющили очі на міжнародні правила та безрозсудно вдалися до одностороннього залякування. Щоб запобігти поверненню світу до ери взаємного закриття та панування закону джунглів, міжнародна спільнота повинна об’єднатися та сказати «ні» Сполученим Штатам.
Китай є другою за величиною економікою світу та найбільшою країною-виробником протягом 15 років поспіль. В останні роки Китай дотримувався високого рівня відкритості зовнішньому світу та сприяв спільному будівництву «Поясу та шляху» з високою якістю. Він став торговельним партнером з більш ніж 150 країнами та регіонами. «Ворог оточений тисячами військових, але я залишаюся незворушним». Китай має величезний потенціал розвитку та сильну стійкість зовнішньої торгівлі. Незалежно від того, чи ведуть Сполучені Штати «тарифну війну», «торгову війну» чи будь-яку іншу війну, Китай боротиметься до кінця. «Тарифний палиця» не може зігнути хребет Китаю. Китайський уряд зробив рішучу контратаку проти регресивних дій Сполучених Штатів. Китай захищає не лише власні інтереси та гідність, а й міжнародну справедливість та правосуддя, а також спільні інтереси всіх країн світу.
Китай та Україна є стратегічними партнерами. Китай надає великого значення підтримці торговельних обмінів та поглибленню практичної співпраці з Україною на благо народів двох країн. В останні роки, незважаючи на численні виклики, Китай залишається найбільшим торговельним партнером України. Невдовзі після мого вступу на посаду я підписав угоду з Україною про доступ українського гороху та водної продукції до Китаю. Китай готовий завжди бути надійним партнером України та співпрацювати з усіма країнами світу, включаючи Україну, щоб дотримуватися багатосторонності, яка відповідає законам історичного розвитку, захищати багатосторонню торговельну систему, яка приносить користь усім країнам, та прагнути до спільного розвитку та процвітання.
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
26 березня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з губернатором Київської області Миколою Калашником. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відно… читати далі…
18 березня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо прийняв делегацію Guangdong Small Commodity Association на чолі з виконавчим віце-прези… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук