Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    «Перспективи подальшого розвитку українсько-китайських відносин” – Валерій Король

    2018-07-17

    4 липня у Торгово-промисловій палаті України відбувся Українсько-китайський економічний форум «Перспективи співробітництва в рамках ініціативи «Один пояс – один шлях».

    У вітальному слові віце-президент Торгово-промислової палати України Валерій Король зазначив: «Головною метою форуму є обговорення поточного стану та перспектив подальшого розвитку українсько-китайських відносин у рамках глобальної ініціативи Китайської Народної Республіки “Один пояс – один шлях”. Адже Україна очікує не лише на участь Китаю в реалізації проектів на території нашої країни, але й на конкретні інвестиційні пропозиції з боку китайського бізнесу».

    Також він зазначив, що Україна та Китай розпочали підготовку до засідання Українсько-китайської ділової ради, роботу якої було поновлено у 2015 році.

    За його словами, сьогодні в рамках реалізації проекту китайська сторона робить акценти на співпрацю зі східноєвропейськими країнами з ключовим наголосом на Польщу, а також на співпрацю з країнами кавказького регіону – з акцентом на Грузію. Проте Україна, що має надзвичайно вигідне географічне розташування, має намір використати його переваги в рамках проекту.

    Віце-президент ТППУ наголосив, що співпраця з Китаєм розглядається як стратегічний напрям, оскільки ця країна є ключовою серед зовнішньоторговельних партнерів України.

    Для участі у форумі прибула офіційна делегація Китайської ради просування міжнародної торгівлі (China Council for the Promotion of International Trade), а також чисельна делегація представників китайського бізнесу і китайських торгових організацій. Серед китайських бізнесменів – представники туристичної, юридичної та фінансової галузі; торгівлі, хімічної промисловості, IT, будівництва та продажу нерухомості, інвестицій, електроніки, інженерного консалтингу і будівництва, інженерних споруд та багатьох інших галузей.

    Також відбулися презентації китайських компаній, переговори представників українського та китайського бізнесу у форматі B2B.

    В китайській дипмісії в Україні заявили, що в Китаї стежать за ходом початих в Україні реформ. Радник з торгово-економічних питань посольства КНР в Україні Лю Цзюнь під час бізнес-форуму зазначив: “Сьогодні Україна відрізняється від тієї, що була раніше … І розпочаті реформи – це бонуси і дивіденди для розвитку перспективного двостороннього співробітництва”.

    За його словами, при тому, що останні шість років Україна – четвертий торговельний партнер для КНР на пострадянському просторі, а КНР – другий за величиною торговий партнер України, “у 2017 році двостороннє співробітництво знайшло нові обриси”.

    “У частині інвестицій поки що похвалитися нічим, але це початок і говорить про великий потенціал співробітництва. Сьогодні в КНР і в Україні відбуваються реформи, розвиток економік України і КНР має спільний ритм, що створює нові можливості для двостороннього співробітництва”, – сказав китайський дипломат.

    Серед найбільш перспективних сфер для розвитку партнерства, економічний радник дипмісії виділив інфраструктуру, фінанси і IT-сектор. За його словами, саме ці напрями мають надзвичайні можливості для співпраці. Також, за оцінками китайської сторони, великий потенціал двостороннього партнерства в галузі сільського господарства, а також в промсекторі, і насамперед, в хімічній промисловості.

    Лю Цзюнь акцентував, що хоча між КНР і Україною немає спільного кордону, обсяги двостороннього товарообігу зростають, між країнами відкрито пряме авіасполучення, діє особлива візова політика.

    “Сьогодні у китайського бізнесу в Україні є великий спектр вибору сфер співробітництва, де китайські компанії можуть продемонструвати свої переваги”, – зазначив він.

    Згідно з озвученими під час форуму даними Китайської палати міжнародної торгівлі, у 2017 році товарообіг між КНР і Україною перевищив $3 млрд, що на 10% більше в порівнянні з 2016 роком. Інвестиції КНР в Україні оцінюються в $300 млн, інвестиції України в КНР – у $110 млн.

    Згідно з раніше озвученими українською стороною даними, за підсумками 9 місяців 2017 року двосторонній товарообіг між Україною і КНР склав $5,6 млрд, що на 14,5% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

    Згідно з оцінками, озвученими за підсумками проведення 3-го засідання українсько-китайської міжурядової комісії у грудні 2017 року Києві, Україна і Китай виходять на новий, стратегічний, рівень взаємодії, який передбачає реалізацію спільних проектів на загальну суму близько $7 млрд.

    beaea4aa57dd8202dbff464fee3af_mid

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *