2021-02-23
Під час робочої поїздки до Одеси 18-го лютого Президент Асоціації Українсько-Китайського співробітництва Віталій Олійник та голова Президії Виконавчого комітету Асоціації В’ячеслав Шаякубов провели зустріч з президентом фонду Євразія Юрієм Шибановим.
Сторони обговорювали потреби представників китайського бізнесу в Україні, які саме напрямки можуть цікавити китайський бізнес, можливість транзиту китайських вантажів через Україну в Європу, соціальні проєкти фонду та їх подальшу реалізацію.
Варто зазначити, що наразі залишається актуальним питання транзиту китайських вантажів через Україну в Європу, адже лише у 2020 році сектор контейнерних перевезень на українській залізниці продемонстрував зростання на 41%, відзначає профільне видання RailFreight. Йдеться про 230 000 TEU. Загалом же транзитом через країну пройшло 425 000 TEU, що на 10,7% більше, ніж у 2019 році.
Статистика підтверджує висхідний тренд у даній галузі. Як засвідчують європейські експерти, Україна дедалі більшу роль відіграє у забезпеченні ланцюгів постачання між Китаєм та Європейським Союзом. Не виключено, що надалі вона почне відігравати ключову роль як транзитер на Новому Шовковому шляху.
За даними УЗ, обсяги контейнерних перевезень залізницею в Україні стабільно зростають у середньому на 20% щороку. Ця тенденція залишається стабільною, незважаючи на політичну та економічну нестабільність у державі.
Напишіть відгук