Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Опублікована біла книга на десятиріччя ініціативи «Один пояс, один шлях»

    2023-10-11

    10 жовтня 2023 року Управління інформації Держради КНР опублікувало білу книгу, в якій Пекін підтвердив свою прихильність ініціативі «Один пояс, один шлях», запровадженої Сі Цзіньпіном в 2013 році. Про це повідомляє Українська асоціація китаєзнавців, посилаючись на South China Morning Post.

    «Китай готовий збільшити свій ресурсний внесок у глобальну співпрацю, з метою збільшення свого впливу на економіки країн, що розвиваються у глобальному управлінні. КНР підтримає будь-яку ініціативу, яка може справді допомогти цим країнам побудувати інфраструктуру та досягти спільного прогресу», – йдеться в зазначеному вище документі. Також в ньому сказано, що ініціатива «Один пояс, один шлях» (BRI) пропонує нові рішення для покращення глобального управління, в той час, як деякі країни-учасники «перебільшують концепцію національної безпеки та прагнуть відокремлення, з метою відсторонення від ризиків».

    Нещодавно опублікована біла книга під назвою «Один пояс, один шлях: ключова опора глобальної спільноти спільного майбутнього» була випущена перед третім Форумом міжнародного співробітництва BRI, який має відбутися цього місяця в Пекіні на честь 10-річчя глобальної стратегії розвитку інфраструктури. Понад 130 країн і 30 міжнародних організацій підтвердили, що надішлють своїх представників для участі в заході.

    Згідно з даними Національної комісії розвитку та реформ (NDRC), головного агентства з економічного планування КНР, до червня 2023 року Китай підписав понад 200 угод про співпрацю в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» зі 152-ма країнами та 32-ма міжнародними установами на п’яти континентах. В період з 2013 до 2022 року сукупні двосторонні інвестиції між Китаєм і країнами-партнерами сягнули 380 мільярдів доларів США, з них 240 мільярди були з КНР.

    Однак уповільнення китайської економіки, спричиненого наслідками пандемії COVID-19, а також суперечки щодо «боргових пасток», в які потрапляють країни-рецепієнти, викликають скептицизм, щодо спроможності Пекіну продовжити просувати програму, яку колись китайське керівництво охрестило «проєктом століття». До приклада, згідно з новими даними Глобального центру політики розвитку Бостонського університету, обсяг китайських кредитів в країнах Африки, які є основним напрямком програми BRI, опустився нижче 2 млрд. доларів у період з 2021 до 2022 років. До того ж, пекінська ініціатива «Один пояс, один шлях» зіштовхнулась зі зростаючою кількістю подібних стратегій, запропонованих іншими країнами, серед яких можна навести ініційований минулого місяця США проєкт економічного коридору Індія – Близький Схід – Європа. Проте Цун Лян, заступник голови Національної комісії розвитку та реформ КНР, зазначив, що Китай продовжуватиме вдосконалювати механізми сталого інвестування, забезпечуючи «стабільне, прозоре та високоякісне» фінансування ініціативи «Один пояс, один шлях».

     

    Опублікована біла книга на десятиріччя ініціативи «Один пояс, один шлях»

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *