2022-01-21
За даними Національного бюро статистики, минулого року у Китаї народилося 10,62 мільйона дітей (7,52 на тисячу осіб). За цей же період було зареєстровано 10,14 мільйона смертей (рівень смертності становив 7,18 на тисячу осіб).
Темпи приросту населення стали найнижчими з 1960 року, склавши лише 0,034%.
Китай, як і більшість Східної Азії, перебуває в періоді демографічної кризи зі зниженням народжуваності та прогнозами неминучого старіння населення. Згідно з новими даними, частка людей старша 60 років у Китаї зросла з 18,7% у 2020-му до 18,9% минулого року.
«Демографічна проблема добре відома, але швидкість старіння населення явно вища, ніж очікувалося. Це говорить про те, що загальна чисельність населення Китаю, можливо, досягла свого піку у 2021 році. Це також вказує на те, що потенційне зростання Китаю, ймовірно, сповільниться швидше, ніж прогнозувалося», — зазначив Чжан Чживей, головний економіст компанії управління активами Pinpoint Asset Management.
Наголошується, що Пекін реалізує реформи, спрямовані на вирішення проблеми, зокрема підвищення пенсійного віку. Крім того, подружнім парам у Китаї дозволили мати трьох дітей, що на якийсь час викликало невелике зростання народжуваності.
Висока вартість проживання, пізні шлюби та відсутність соціальної мобільності часто називають факторами, що сприяють небажанню молодих китайців мати дітей. У відповідь Пекін заборонив дороге приватне репетиторство і пообіцяв покращити доступ до догляду за дітьми та відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Напишіть відгук