Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Коментар: твердження про “надлишок” потужностей сектора нової енергетики Китаю суперечать реальній ситуації

    2024-04-26

    На тлі дискусій навколо глобального сектора нової енергетики заяви США про “надлишкові” виробничі потужності в цьому секторі Китаю явно суперечать реальній ситуації, коментує Сіньхуа.

    В умовах попиту, що стрімко зростає, на екологічно чисті енергетичні рішення для боротьби зі зміною клімату ситуація у світі свідчить про нагальну необхідність розширення виробничих потужностей сектора нової енергетики, а не про їх скорочення.

    Версія про “надлишок” названих потужностей виглядає здивованою, якщо врахувати інноваційний і техноємний характер нового енергетичного сектора, який втілює тенденцію енергетичної трансформації, що швидко зростає. На даний момент нова енергетика як народжується сектор знаходиться в початковій стадії жвавого розвитку і попит на продукцію нового енергетичного сектора перевищує наявні потужності у цій галузі у світі.

    Згідно з прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, світовий попит на автомобілі на нових джерелах енергії може досягти 45 млн. одиниць до 2030 року, що в 4,5 рази більше, ніж у 2022 році. Аналогічне стрімке зростання світового попиту очікується і у сфері фотоелектричних установок. Відповідно до цих прогнозів консенсус, досягнутий на 28-й сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, також наголошує на нагальній необхідності потроїти потужності в секторі відновлюваних джерел енергії до 2030 року.

    Особливо слід зазначити Заяву Sunnylands про зміцнення співпраці у боротьбі з кліматичною кризою, в якій Китай та США підтвердили свою відданість спільним зусиллям щодо боротьби зі зміною клімату, включаючи підтримку потроєння глобальних потужностей у галузі відновлюваних джерел енергії до 2030 року.

    Незважаючи на твердження про “надлишок” потужностей у секторі нової енергетики, у світі спостерігається стійкий попит на нові енергетичні продукти Китаю, такі як електромобілі та літій-іонні акумулятори. Про це свідчить той факт, що багато країн прагнуть залучати інвестиції китайських підприємств у сектор нової енергетики. Більше того, значна політична підтримка з боку Сполучених Штатів, особливо в рамках таких ініціатив, як Закон про зниження інфляції, ще більше відбиває такий контраст.

    Зростання попиту на нові джерела енергії в усьому світі потребує послідовних зусиль щодо розширення відповідних виробничих потужностей, причому активний розвиток нового енергетичного сектору в Китаї відіграє ключову роль у цьому напрямку. Стрімкий прогрес Китаю в галузі нових енергетичних технологій та його відданість якості продукції завоювали визнання як усередині країни, так і за кордоном.

    Стійкість і конкурентоспроможність нових енергетичних продуктів Китаю обумовлені різними факторами, включаючи своєчасні інвестиції в дослідження та розробки, цілісний виробничий ланцюжок, великий внутрішній ринок, інфраструктуру, що швидко розвивається, і сильну ринкову конкуренцію, що охоплює державні, приватні та іноземні підприємства.

    Твердження про “надлишкові” виробничі потужності сектора нової енергетики Китаю, здається, продиктовані протекціонізмом. Замість скорочення потужностей Китаю, світовій спільноті слід прагнути до розширення інвестицій та доступу до китайської продукції для прискорення трансформації в галузі енергетики.

     

    Коментар: твердження про "надлишок" потужностей сектора нової енергетики Китаю суперечать реальній ситуації

    Джерело фотографії: https://www.chinadaily.com.cn/a/202404/26/WS662ae872a31082fc043c4134.html

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *