CCTV: Китай оголосив, що проведе засідання Ради міністрів закордонних справ ШОС. Розкажіть коротко про основні плани зустрічі. Якими є очікування Китаю від неї?
Лінь Цзянь: Китай є країною-головою Шанхайської організації співробітництва з 2024 до 2025 року і цієї осені проведе саміт у Тяньцзіні. Метою цього засідання Ради міністрів закордонних справ є політична підготовка до Тяньцзінського саміту. Головуватиме на зустрічі міністр закордонних справ Ван І. Глави МЗС держав-членів обмінятимуться думками з питань співробітництва у різних сферах діяльності ШОС, актуальним міжнародним та регіональним проблемам, а також підпишуть низку резолюцій та документів.
Китай готовий використати цю зустріч як можливість для реалізації гасла головування «Просування «Шанхайського духу»: ШОС у дії» та співпраці з усіма сторонами з метою реалізації важливої ініціативи голови Сі Цзіньпіна зі створення «спільного дому ШОС», заснованого на єдності та взаємній довірі, мирі та спокої, дружби та процвітання правосуддя, для формування більшого консенсусу щодо співробітництва, реалізації більшої кількості ініціатив у галузі співробітництва, забезпечення повного успіху Тяньцзіньського саміту та виведення ШОС на новий етап високоякісного розвитку.
PTI: Чи буде сьогодні та завтра прес-брифінг на засіданні Ради міністрів закордонних справ ШОС?
Лінь Цзянь: Подробиці засідання Ради міністрів закордонних справ ШОС будуть своєчасно опубліковані, стежте за оновленнями.
11 липня 2025 р.
AFP: Комісія із захисту даних Ірландії, європейський регулятор даних, вчора заявила, що розпочала розслідування щодо TikTok, що передає персональні дані європейських користувачів на сервери в Китаї. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?
Мао Нін: За детальною інформацією з цього питання рекомендую звернутися до компетентних органів Китаю. Я можу сказати, що китайський уряд надає великого значення конфіденційності та безпеки даних і захищає їх відповідно до закону. Воно ніколи не вимагало і не вимагатиме від будь-якої компанії чи приватної особи збирати чи зберігати дані незаконним чином. Ми сподіваємося, що ЄС по-справжньому поважатиме принципи ринкової економіки та чесної конкуренції та забезпечить чесне, справедливе та недискримінаційне ділове середовище для підприємств з усіх країн.
China Review News: Ми відзначили, що міністр закордонних справ Ван І у ці дні бере участь у щорічній серії зустрічей міністрів закордонних справ країн Східноазіатського співробітництва у Куала-Лумпурі, Малайзія. Чи можете ви докладніше розповісти про це?
Мао Нін: Учора міністр закордонних справ Ван І взяв участь у зустрічі міністрів закордонних справ Китаю та АСЕАН та зустрічі міністрів закордонних справ АСЕАН, Китаю, Японії та Південної Кореї у Куала-Лумпурі, а сьогодні він взяв участь у зустрічі міністрів закордонних справ Східноазіатського саміту та зустрічі АН.
Міністр закордонних справ Ван І зазначив, що Китай та АСЕАН мають схожі концепції розвитку, загальні вимоги та спільні інтереси. Завдяки спільним зусиллям обох сторін зв’язку спільноти єдиної долі сусідів стали тіснішими, темпи регіонального відкриття та співробітництва стали більш рішучими, співпраця у сфері безпеки стала глибшою, а пересування людей — зручнішим. Китай розглядає АСЕАН як пріоритетний напрямок своєї дипломатії з сусідніми країнами та підтримує центральне положення АСЕАН у регіональній архітектурі. Китай готовий взяти на себе ініціативу в підписанні протоколу до Договору про зону, вільної від ядерної зброї, в Південно-Східній Азії, повністю реалізувати Декларацію про поведінку сторін у Південно-Китайському морі, продовжити консультації щодо Кодексу поведінки в Південно-Китайському морі, створити Зону вільної торгівлі Китай-АСЕАН. всеосяжному економічному партнерстві, щоб підтримати та досягти взаємного успіху в процесі модернізації в Азії.
Міністр закордонних справ Ван І наголосив, що наразі загальна ситуація у сфері східноазійської співпраці сприятлива. Орієнтація на розвиток та прагнення до співпраці є загальною тенденцією та основним напрямом, проте вона також стикається з впливом односторонності та протекціонізму. Чим складніша ситуація, тим більше ми маємо усувати перешкоди, посилювати рушійну силу співробітництва, підвищувати стійкість розвитку, продовжувати просувати процес регіональної інтеграції та будувати Східну Азію з комплексним розвитком, сильною стійкістю, інноваційною енергією та культурною взаємопов’язаністю. Китай і надалі дотримуватиметься принципів добросусідства, безпеки та процвітання сусідів, дружби, щирості, взаємної вигоди та інклюзивності, а також спільного майбутнього людства. Він використатиме власний стабільний розвиток для надання нового імпульсу та створення нових можливостей для загального розвитку регіону, щоб спільно створювати найкраще майбутнє для Східної Азії.
Hubei Media Group: Газети Washington Post, Travel And Tour World та інші засоби масової інформації нещодавно опублікували статті, в яких йдеться про те, що політика безвізового режиму Китаю допомагає продемонструвати довгу історію країни та її «кіберпанківську» крутість, а також демонструє світові життєву силу Китаю. Це контрастує з нещодавнім посиленням візової політики та посиленням закритості в деяких країнах. Який ваш коментар?
Мао Нін: Кількість країн, яким Китай в односторонньому порядку надав безвізовий режим та транзитний безвізовий режим, збільшилася до 47 та 55 країн відповідно. Ми також продовжуємо спрощувати процедури подання заяв на візу, впроваджуємо послугу в’їзду за принципом «одного вікна» та повернення податку при виїзді за принципом «купи та отримай повернення». Поїздки іноземних друзів до Китаю стануть більш зручними та безперешкодними. Роз’єднання та розрив ланцюжків та закриття не є варіантами для Китаю. Ми продовжимо розширювати відкритість на високому рівні за допомогою практичних дій, ділитися можливостями та разом створювати майбутнє з усіма країнами.
10 липня 2025 р.
AFP: Учора Україна заявила, що затримала двох громадян Китаю та звинуватила їх у спробі контрабанди ракетних технологій із країни. Як це прокоментує Китай?
Мао Нін: Ми досі перевіряємо ситуацію. Якщо у справі замішані громадяни Китаю, ми захищатимемо їхні законні права та інтереси відповідно до закону.
AFP: Учора президент США Дональд Трамп оголосив, що введе 50% мита на мідь з міркувань національної безпеки. Як це прокоментує Китай?
Мао Нін: Позиція Китаю дуже зрозуміла. Ми завжди виступали проти узагальнення концепції національної безпеки і завжди вважали, що у торгових та тарифних війнах не може бути переможців. Зловживання митом не відповідає інтересам жодної зі сторін.
9 липня 2025 р.
ТАРС: Перше питання: повідомляється, що голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн учора висунула Китаю три вимоги, включаючи обмеження співпраці з Росією. Як це прокоментує МЗС? Друге питання: президент США Дональд Трамп заявив, що відносини між США та Китаєм останнім часом покращилися, і уряд Китаю завжди проводив справедливу політику щодо Сполучених Штатів у галузі торгівлі. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?
Мао Нін: Відповідаючи на ваше перше запитання: нормальна співпраця між Китаєм і Росією не спрямована проти будь-якої третьої сторони і не повинна піддаватися втручанню будь-якої третьої сторони.
Щодо другого питання, Китай завжди розглядав і регулював китайсько-американські відносини відповідно до принципів взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідного співробітництва.
AFP: Уряд Німеччини заявив, що китайські військові використовували лазер для націлювання на німецький літак у Червоному морі, заявивши, що ці дії поставили під загрозу безпеку німецького персоналу і є абсолютно неприйнятними. Німецька сторона викликала посла Китаю у Німеччині для переговорів. Як це прокоментує Китай?
Мао Нін: Після консультацій із відповідними відомствами нам стало відомо, що інформація, подана німецькою стороною, повністю не відповідає фактам, відомим Китаю.
Військово-морські сили Китаю проводили ескортні операції в Аденській затоці та водах Сомалі, виконували свої обов’язки як велика держава, вносили внесок у безпеку міжнародних водних шляхів та підтримували належний зв’язок з Німеччиною та Європою. Обидві сторони повинні своєчасно та прагматично зміцнювати комунікацію, щоб уникнути непорозуміння та помилкових суджень.
Bloomberg: За два тижні до зустрічі лідерів Китаю та Європи голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн звинуватила Китай у спотворенні торгівлі та обмеженні доступу європейських компаній і заявила, що для подальшого розвитку партнерства між Китаєм і ЄС обом сторонам необхідно домогтися реального «ребалансування», тобто забезпечити ринкові і доступ європейським компаніям. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?
Мао Нін: Китай взяв до уваги ці повідомлення. У своїх виступах лідери ЄС високо оцінили економічний та соціальний розвиток Китаю, особливо його досягнення в галузі «зеленого» розвитку та боротьби зі злиднями, що ми вітаємо та високо оцінюємо. Я хотіла б ще раз наголосити, що розвиток Китаю — це можливості, а не виклики для ЄС. Китай є найважливішою стабілізуючою силою та передбачуваним визначальним фактором у світі. Ми сподіваємося, що ЄС також зможе стати надійним та передбачуваним партнером Китаю.
Щодо деяких економічних та торговельних занепокоєнь з боку ЄС, я хотіла б зазначити, що масштаби економіки та торгівлі між Китаєм та ЄС величезні, і неминуче виникнення деяких розбіжностей та тертя у процесі співробітництва. За минулі 50 років з моменту встановлення дипломатичних відносин співпраця між Китаєм та ЄС зросла з нуля до значного, з малого у велике, і тепер щоденний обсяг торгівлі еквівалентний річному обсягу торгівлі на момент встановлення дипломатичних відносин. Ми сподіваємося, що ЄС розглядатиме двосторонні торговельно-економічні відносини більш комплексно, об’єктивно та позитивно. Необхідно не перебільшувати розбіжності та ігнорувати співпрацю, а сприяти збалансованому розвитку китайсько-європейської економіки та торгівлі за допомогою двосторонньої відкритості, ефективно вирішувати торговельні протиріччя за допомогою діалогу та консультацій, уникаючи перебільшення окремих проблем та перетворення економічних та торговельних питань у питання безпеки.
Поточна економічна та торговельна ситуація між Китаєм та Європою є результатом сукупного впливу макроекономічного середовища, умов міжнародної торгівлі та промислових структур обох сторін і не може бути просто покладена на одну із сторін. Ми повинні поважати закони ринкової економіки та не примушувати до купівлі чи продажу. Китай готовий розширити імпорт затребуваної високоякісної продукції з Європи та сподівається, що ЄС послабить обмеження на експорт високотехнологічної продукції до Китаю. Ринок державних закупівель ЄС далеко не такий справедливий і відкритий, як стверджує ЄС. Більше того, існує багато прихованих бар’єрів. Багато країн також публічно критикували ЄС за перевагу європейських компаній у великих закупівельних проектах. Політика субсидування Китаю повністю відповідає правилам СОТ і є відкритою та прозорою. Субсидії не є чимось унікальним для Китаю, і ЄС не повинен застосовувати подвійні стандарти щодо субсидій. За неповними статистичними даними, у період з 2021 по 2030 рік ЄС виділить понад 1,44 трлн євро різних субсидій, а станом на кінець минулого року фактично було розподілено понад 300 млрд євро. При оцінці наявності надлишкових потужностей ми не можемо просто використовувати обсяг виробництва та експорту як стандарт. Інакше хіба не були б надмірними потужностями для європейських літаків Airbus та німецьких автомобілів?
Цього року виповнюється 50 років від дня встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та ЄС. Це важливий рік для обох сторін, що має важливе значення для підбиття підсумків минулого та планування майбутнього розвитку двосторонніх відносин. Ми сподіваємося, що ЄС справді сформує більш об’єктивне та раціональне сприйняття Китаю і проводитиме більш активну та прагматичну політику щодо Китаю. Китай сподівається, що європейська сторона розуміє, що зараз необхідно збалансувати менталітет європейської сторони, а не економічні та торговельні відносини між Китаєм та ЄС. У нинішніх неспокійних умовах ми сподіваємося, що ЄС працюватиме з Китаєм над зміцненням взаємовигідного співробітництва, належним чином вирішувати розбіжності та тертя, а також сприятиме подальшому здоровому та стабільному розвитку двосторонніх відносин.
9 липня посла Ма Шенкуня запросили відвідати Науково-дослідний центр радіаційної медицини, гематології та онкології Національної академії медичних наук України … читати далі…
8 липня 2025 року Посол Ма Шенкунь зустрівся з першим заступником Міністра закордонних справ України Сергієм Кислицею. Сторони обмінялися думками щодо китайсько… читати далі…
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук