Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай звільняє місце для гігантського телескопа: виселять 10 тисяч народу

    2016-02-16

    Майже 10 тисяч осіб у китайській провінції Гуйчжоу будуть змушені залишити свої будинки через будівництво в цьому районі найбільшого в світі радіотелескопа.

    Про це повідомляє ВВС.

    «Протягом півроку жителів переселять в інші райони провінції. Згідно з повідомленнями китайської влади, це робиться для того, щоб мешканці не створювали перешкод для роботи радіотелескопу», – зазначається в публікації.

    Монтаж телескопа почалася влітку минулого року. Збірка йде високо у горах в провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю.

    “Там три пагорби, які розташовуються в 500 метрах один від одного і створюють ідеальне місце для телескопа”, — цитує агентство Сіньхуа головного інженера телескопа Сунь Цайхуна.

    Величезна тарілка підвішена над землею і підтримується кабелями і тисячами опорних стовпів. Периметр телескопа дорівнює 1,6 кілометрів, щоб його обійти, потрібно близько 40 хвилин.

    500-метрова «тарілка» FAST, що складається з 4 400 алюмінієвих панелей трикутної форми, самостійно фокусуватиме сигнал, без навісних дзеркал. Для цього деякі панелі роблять рухомими, щоб вони могли формувати параболічне дзеркало діаметром 300 в будь-якому місці 500-метрової поверхні антени. Це дозволить вивчати ширшу частину неба. Завдяки цьому, FAST одночасно може досліджувати 19 частин неба, тоді як «Аресібо» одночасно може охопити лише 7 ділянок неба.

    «Радіотелескоп схожий на високочутливе вухо, що слухає білий шум космічного фону і шукає у всьому цьому значущі радіосигнали» — розповідає Нен Рендонг, керівник дослідницьких робіт проекту FAST, який реалізується під керівництвом Національної астрономічної обсерваторії китайської Академії наук, — «Цей процес схожий на спроби почути звуки стрекотіння цикад на тлі бурхливої грози. Але великі габарити антени і високоякісне електронне обладнання дозволять нам приймати навіть найслабші сигнали, даючи можливість астрономам і вченим SETI копати далі і глибше в історію нашого Всесвіту».

    «Маючи радіотелескоп із настільки високою чутливістю, ми зможемо приймати дуже слабкі сигнали від джерел, що знаходяться дуже далеко в глибинах космічного простору» — розповідає Ву Ксіенгпінг, генеральний директор китайського Астрономічного товариства.

    «Все це дозволить нам зробити спроби пошуків інтелектуальної життя далеко за межами нашої галактики і досліджувати таємниці походження Всесвіту», – каже він.

    “Укрінформ”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *