Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Китай збільшив закупівлю рапсового масла в Україні

    2019-06-04

    Китай в цьому сезоні вийшов на перше місце в рейтингу імпортерів українського рапсового масла з часткою в українському експорті майже 50%.

    Так, за липень-квітень 2018/19 маркетингового року до Китаю експортовано рекордний обсяг цієї продукції – 66,5 тис.т. Для порівняння: за весь минулий сезон експорт склав лише 7,7 тис. т, а в сезоні 2016/2017 – 2,5 тис. т.

    Аналітик Юлія Іваницька пояснила: «Причин даної ситуації кілька. По-перше, через спалахи АЧС в країні різко впало поголів’я і попит на кормовий шрот з олійних, що призвело до зменшення внутрішньої переробки олійної сировини і відповідно до зниження виробництва рослинних олій. А попит на останні залишився високим, що викликало дефіцит. По-друге, проблема ускладнилася ще й блокуванням імпорту каноли у деяких найбільших канадських постачальників на тлі комерційного конфлікту КНР з США і Канадою».

    За її словами, оцінки потенційної ємності імпортного попиту Китаю на рапсове масло в майбутньому сезоні різні і досягають 1,4-2 млн т проти 1,1 млн т в 2017/18 МР.

    Зараз рапсове масло найдорожче на китайському ринку (близько +1060$/т) і обігнало за вартістю соняшникове (1050 $/т) і соєве (менш 800 $/т).

    Для України це великий шанс наростити експортні поставки, вважає експерт. При цьому з огляду на такий розподілу ріпаку, а це експортно-орієнтована культура для України, виробництво і експорт ріпакової олії в 2018/19 МР становить всього лише 145 тис. т – крапля в морі китайського апетиту. Якщо прийняти гіпотезу про те, що весь майбутній урожай піде на переробку, може бути випущено 1,5 млн т рапсового масла. Потужностей для цього в Україні вистачить, проте є інше «але»: зберігання і збут рапсового шроту, виробництво якого при цьому складе 1,9 млн т.

    «Отже, українським виробникам і трейдерам є над чим подумати. Саме час проводити переговори з китайською стороною, поки Європа не законтрактувала весь майбутній урожай ріпаку, щоб трейдери встигли його вивезти до 1 січня 2020 року», – додала Іваницька.

    “AgroPortal”

     

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *