Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Китай зацікавлений в інвестиціях в будівництво, енергетику, АПК та інфраструктуру України – віце-прем’єр Зубко

    2015-03-24

    Уряд України на сьогодні веде переговори з низкою потенційних інвесторів Китайської Народної Республіки про залучення коштів в будівельну та енергетичну галузі, а також в агропромисловий комплекс (АПК) та об’єкти інфраструктури.
    Такі дані повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на прес-конференції за підсумками “100 днів” діяльності уряду в Києві у вівторок.
    “Я поки не буду озвучувати суму, тому що вона є дуже важливою для України і дуже знаковою, але це питання проведення (переговорів – ІФ) з інвесторами Китайської Народної Республіки щодо залучення коштів в сектор будівництва, сектор енергетики, а також в сектор агропромислового комплексу та інфраструктури “, – сказав він.
    Г.ЗУБКА також повідомив, що Мінрегіон сподівається вже до кінця поточного тижня оприлюднити попередні результати “дуже складних, дуже непростих” переговорів з потенційними інвесторами з КНР щодо залучення коштів, зокрема для реалізації держпрограм доступного житла.
    При цьому він зазначив, що, інтерес до України з боку китайських інвесторів, а також співпраця в частині залучення інвестицій з низкою міжнародних фінансових організацій, є позитивними сигналами для країни в цілому та інших потенційних, як зарубіжних, так і вітчизняних інвесторів зокрема.
    “Я вважаю, що ми маємо дуже хороші і перспективні плани на 2015 рік, тому, хотів би запевнити, що сьогодні уряд працює. Важко, але нас є хороші результати, і хотілося б підтримки максимальної українського парламенту і уряду”, – резюмував Г. Зубко.
    Як повідомлялося, 23 березня заступник голови Мінрегіону Роман Абрамовський повідомив, що міністерство веде переговори з представниками державних банків і корпорацій Китайською Народною Республікою (КНР) як потенційними інвесторами про можливе залучення коштів під держгарантії для реалізації держпрограм доступного житла в Україні.
    За його словами, мова йде про програму іпотечного кредитування громадян на придбання соціального житла і про програму орендного житла.
    Разом з тим, китайська сторона в ході переговорів зазначила необхідність надання додаткових гарантій поряд з гарантіями українського уряду для можливої ​​участі в зазначених держпрограмах, додав Р.Абрамовскій.
    “Китайці наводять як приклад схожі проекти в Африці та Венесуелі: там були держгарантії і гарантії нафтових компаній. У нашому випадку” нафта “- це кукурудза, зерно …”, – пояснив він.
    Разом з тим раніше екс-перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов повідомив, що в рамках візиту екс-президента України Віктора Януковича в КНР на початку грудня 2013 року Київ і Пекін підписали 22 угоди, чотири з яких припускають залучення $ 21 млрд кредитних коштів на проекти в сфері морської портової інфраструктури, енергетики та сільського господарства, в т. ч. $ 15 млрд – на іпотечне кредитування.
    Державна іпотечна установа України (ДІУ) і профільне фінансова установа КНР – держкомпанія CiticConstructionСо., LTD підписали 5 грудня 2013 меморандум про спільну реалізацію в Україні державної програми, яка дозволить громадянам отримати житло в оренду з подальшим правом викупу під 3% річних у гривні.
    За даними ДІУ, на серпень 2013 проект такої програми, розробленої спільно з Національним банком України, погоджений усіма профільними міністерствами і очікувалося її затвердження Кабінетом міністрів.

    ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *