Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайські вчені встановили новий рекорд у стабільності роботи «штучного сонця»

  2023-04-13

  Китайським вченим вдалося значно збільшити період стабільної роботи «штучного сонця» і досягти показника 403 секунди або майже 7 хвилин, що може стати одним із ключових етапів для розробки термоядерного реактора чистої енергії майбутнього, передає Укрінформ.

  Експериментальний удосконалений надпровідний токамак (EAST), або китайське «штучне сонце», у середу досяг стабільної роботи плазми високої щільності протягом 403 секунд, що значно більше попереднього рекорду в 101 секунду, встановленого EAST у 2017 році.

  Кінцевою метою EAST, розташованого в Інституті фізики плазми (ASIPP) у місці Хефей на сході Китаю, є отримання ядерного синтезу, подібного до сонячного, для створення джерела постійного потоку чистої енергії.

  За словами директора ASIPP Сун Юньтао, головне значення останнього експерименту полягає в досягненні режиму високої конфайнментації, коли вдалося значно збільшити температуру і щільність потоку частинок плазми, що дозволить підвищити ефективність виробництва чистої енергії майбутніми термоядерними електростанціями та знизити супутні витрати.

  Нинішній надпровідний токамак EAST використовується з 2006 року, проте китайські вчені працюють над створенням нового термоядерного інженерно-випробувального реактора (CFETR), або «штучного сонця» наступного покоління.

  Китайські вчені встановили новий рекорд у стабільності роботи «штучного сонця»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *