Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай збирається централізувати закупівлі залізної руди — думка аналітиків

    2022-06-16

    До кінця цього року Китай має намір збільшити імпорт залізної руди в країну через нову централізовано контрольовану групу компаній, оскільки адміністрація Сі Цзіньпіна прагне посилити вплив Пекіна на ціноутворення в галузі, пише Financial Times.

    За словами обізнаних людей, ініціатива, очолювана Китайською асоціацією чорної металургії та Міністерством планування, включає великі державні гірничодобувні та сталеливарні конгломерати, такі як BaoWu, China Minmetals Corp та Aluminium Corporation of China.

    Китай є найбільшим у світі споживачем руди: його сталеливарна промисловість потужністю 1 мільярд тонн щорічно поглинає близько 70% світового видобутку залізняку, більша частина якого поставляється Австралією. Будь-які кроки по відновленню контролю за цінами, мабуть, зачіпатимуть статус Канберри як головного експортного товару країни.

    Пекін очікує, що новий підрозділ забезпечить нижчі ціни шляхом великих оптових закупівель, зроблених компаніями. Проєкт також буде спрямований на збільшення внутрішнього виробництва залізняку та організацію великих інвестицій в іноземні рудники.

    Китайські покупці бойкотували австралійські товари, починаючи від вугілля та кам’яних устриць та закінчуючи вином, після того, як Канберра закликала до міжнародного розслідування причин виникнення пандемії COVID-19. Однак Китай не знайшов достатніх альтернативних джерел залізної руди, основної сировини, необхідної для виробництва сталі.

    Різке зростання цін, зокрема подвоєння вартості залізняку у 2020–2021 роках, останніми роками знизило маржу китайських сталеливарних заводів до низьких однозначних цифр.

    “У нас проблеми з плануванням виробництва, тому що ціни на залізну руду змінюються дуже швидко”, — сказав представник Nanjing Iron and Steel.

    Проте деякі аналітики скептично ставляться до того що Пекін може дисциплінувати сотні невеликих заводів, розкиданих країною.

    “Навіть якщо врегулювання ціни буде забезпечено, невеликі заводи та трейдери можуть укладати угоди із залізними копальнями”, — сказав Том Прайс, аналітик лондонської брокерської компанії Librem. “Тоді все руйнується”.

    Китай збирається централізувати закупівлі залізної руди — думка аналітиків

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *