За повідомленням ChinaNews, 21 липня 2023 року Рада безпеки ООН розглянула гуманітарне питання України. Ґен Шуан, заступник постійного представника Китаю в ООН, виступив на зустрічі, закликавши всі зацікавлені сторони співпрацювати з органами ООН, щоб якнайшвидше відновити угоди між Росією та Україною про експорт зерна та добрив.
У своєму виступі Ґен Шуан зазначив, що угода про експорт сільськогосподарської продукції в чорноморських портах і меморандум про взаєморозуміння щодо експорту зерна і хімічних добрив із Росією мають велике значення для забезпечення світового продовольчого постачання та стабілізації світового продовольчого ринку. Китай сподівається, що всі зацікавлені сторони будуть виходити із загальних інтересів підтримки міжнародної продовольчої безпеки, особливо з точки зору пом’якшення продовольчої кризи в країнах, що розвиваються, і працюватимуть разом з відповідними агентствами ООН, щоб активізувати діалог і консультації, а також наполегливо йтимуть назустріч одна одній, прагнутимуть до збалансованого врегулювання законних претензій обох сторін і якнайшвидше відновлять експорт зерна та добрив з України.
Ґен Шуан сказав, що протягом деякого часу ситуація в Україні продовжує загострюватися, тенденція до ескалації стає все більш очевидною, багато важливих об’єктів цивільної інфраструктури зазнають атак. Китай закликає зацікавлені сторони зберігати спокій і стриманість, суворо дотримуватися міжнародного гуманітарного права, суворо дотримуватися принципів необхідності, розрізнення та симетрії, утримуватися від атаки на цивільних осіб та об’єкти цивільної інфраструктури, а також докладати всіх зусиль задля стримування ескалації конфлікту та запобігання більш масштабній гуманітарній кризі.
Ґен Шуан зазначив, що основним шляхом вирішення проблем, викликаних українською кризою, є врегулювання українського питання політичним шляхом. Китай знову закликав сторони конфлікту якомога швидше відновити мирні переговори, а міжнародне співтовариство – створити для цього сприятливі умови. У питанні України Китай завжди стверджував, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні бути захищені, а також, що кожна країна повинна поважати цілі та принципи Статуту ООН, сприймати серйозно законні безпекові інтереси всіх сторін та докладати всі зусилля для вирішення кризи мирним шляхом. Він додав, що Китай продовжить стояти на стороні миру та діалогу та працюватиме з міжнародним товариством, щоб постійно докладати зусилля для сприяння політичному врегулюванню українського питання.
Напишіть відгук