2024-06-14
На заводі Ex-Robots у китайському північно-східному прибережному місті Далянь інженери розробляють гуманоїдних роботів, які можна використовувати в психотерапії та для надання консультацій.
Про це повідомляє Sky News.
Силіконові маски довжиною до шиї лежать на столі поруч із силіконовими руками та ногами, голови без тіла виставлені на вітрині, а зразки людиноподібних роботів на різних стадіях будівництва стоять поруч.
Малюнки конструкцій роботів прикрашають стіну.
Гуманоїдні роботи є найскладнішим типом роботів, і вони навчаються розпізнавати людську поведінку та імітувати її за допомогою штучного інтелекту.
“Є багато базових моделей і алгоритмів, які зазвичай мають відкритий вихідний код, якими користуються всі. Однак ми більше зосереджуємося на тому, як дозволити ШІ розпізнавати та виражати вирази та емоції», – говорить виконавчий директор Ex-Robot Лі Боян.
Коли працівниця Ex-Robots рухає головою, посміхається та висуває язика, людиноподібний робот імітує її рух завдяки крихітним двигунам, встановленим у кількох місцях у його голові.
«Модель, яку ми створюємо, є мультимодальною та здатною до емоційного вираження. Вона може сприймати навколишнє середовище та змінювати міміку обличчя, реагуючи відповідно до ситуації», — сказав Лі Боян.
За словами Ex-Robots, виробництво робота-гуманоїда займає від двох тижнів до місяця, а ціна варіюється від 1,5 мільйона юанів (207 000 доларів) до 2 мільйонів юанів.
Лі Боян вважає, що гуманоїдні роботи будуть інтегровані в охорону здоров’я та освіту.
«Психологічне консультування та здоров’я, безумовно, є сценаріями застосування цієї технології в майбутньому. Зараз ми досліджуємо їх прикладне застосування в проведенні допоміжного лікування та попереднє обстеження на предмет наявності емоційних та психологічних розладів», — говорить він.
«Більше того, я вважаю, що емоційна взаємодія матиме ширше застосування в сфері обслуговування, зокрема, в тій її підкатегорії, цільовою аудиторію якої є діти».
Напишіть відгук