Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Через десятиліття після запропонованого бачення Китай випустив білу книгу про глобальну громаду спільного майбутнього

    2023-09-27

     

    Через десятиліття після запропонованого бачення Китай випустив білу книгу про глобальну громаду спільного майбутнього

     

    У вівторок Китай оприлюднив Білу книгу на тему побудови глобальної громади спільного майбутнього, представивши грандіозне бачення, яке слугує планом кращого світу, запропонованим президентом Сі Цзіньпіном у 2013 році. Про це повідомляє інформаційне агентство Сіньхуа.

    Ван І, який також за сумісництвом є членом Політбюро Центрального комітету Комуністичної партії Китаю (КПК), зробив зауваження на прес-конференції в Пекіні з приводу випуску білої книги.

    Висунувши творчу ідею в ключовий момент історії, Сі Цзіньпін показав світові правильний шлях, створивши точку опори для міжнародного співробітництва, сказав міністр закордонних справ Ван І.

    Протягом останнього десятиліття Сі Цзіньпін систематично викладав бачення на численних міжнародних заходах, з метою поглиблення розуміння його бачення глобальним співтовариством, додав Ван.

    У Білій книзі, виданій Інформаційним офісом Державної ради, говориться, що бачення щодо побудови глобальної громади спільного майбутнього стоїть вище виняткових правил блокової політики, поняття «сила визначає правду» та «універсальних цінностей», визначених деякими західними країнами.

    Це сприяє більш справедливому та рівноправному міжнародному порядку, додається в білій книзі.

    За словами Вана, ця концепція була записана в резолюціях Генеральної Асамблеї ООН протягом шести років поспіль і включена в кілька резолюцій і декларацій про багатосторонні механізми.

    Він зазначив, що все більше країн та їхніх громадян усвідомлюють важливість цього бачення для створення кращого майбутнього для всього людства.

    Наразі Китай побудував громади спільного майбутнього разом із десятками країн і регіонів. Запропоновані ним Ініціативи глобального розвитку та Ініціативи глобальної безпеки отримали підтримку в понад 100 країнах, водночас Глобальна цивілізаційна ініціатива отримала позитивні відгуки.

    Китай також запропонував рішення для основних глобальних проблем у таких сферах, як охорона здоров’я, зміна клімату та кібербезпека, сказав Ван.

    Ініціатива «Один пояс, один шлях» (ОПОШ) є яскравим прикладом побудови глобальної громади спільного майбутнього. Для прикладу, Китайсько-лаоська залізниця створила 110 000 робочих місць у Лаосі.

    Китай продовжить реалізацію знакових проектів ОПОШ і зосередиться на «маленьких, але красивих» програмах, щоб принести користь для громадян усіх країн-партнерів, сказав Цун Лян, заступник голови Національної комісії з розвитку та реформ.

    Чжао Фентао, заступник голови Китайського агентства з міжнародного співробітництва у розвитку, сказав, що Китай інвестуватиме більше ресурсів у глобальну співпрацю в галузі розвитку, щоб прискорити реалізацію Порядку денного ООН зі сталого розвитку до 2030 року та зробити новий внесок у побудову глобальної громади спільного майбутнього.

    У білій книзі говориться, що Китай вжив конкретних дій для сприяння побудові глобальної громади спільного майбутнього.

    Офіційні особи заявили, що Китай прагне просувати свій розвиток у рамках розвитку світової громади, одночасно надаючи цим самим світові нові можливості.

    Ґо Ечжоу, заступник керівника міжнародного відділу ЦК КПК, сказав, що політичні партії відіграють незамінну роль у розвитку людської цивілізації та побудові глобальної громади спільного майбутнього.

    Називаючи зміцнення культурних обмінів ключовим шляхом до побудови такої спільноти, заступник міністра культури і туризму Китаю Лі Цюнь сказав, що Китай підписав угоди про співпрацю в галузі культури, культурної спадщини та туризму зі 157 країнами.

    За останнє десятиліття Китай співпрацював з багатьма країнами світу, щоб організувати понад 500 виставок, що продемонстрували культурні реліквії, сказав Лі.

    «Побудова глобальної спільноти спільного майбутнього – це шлях вперед для всіх народів світу», – йдеться в Білій книзі, яка, однак, додає, що це не мета, яку можна досягти миттєво, і «не варто очікувати простої прогулянки морем».

    «Для реалізації цієї мети ключем є почуття відповідальності та прагнення до дій», – йдеться в документі. «Побудова глобальної громади спільного майбутнього залежить від злагоджених дій усіх країн».

     

    Через десятиліття після запропонованого бачення Китай випустив білу книгу про глобальну громаду спільного майбутнього

     

    Інформаційний офіс Держради оприлюднив офіційний документ у вівторок.

    У білій книзі також закликали докласти зусиль для побудови відкритого, інклюзивного, чистого та прекрасного світу, де пануватиме мир, загальна безпека та спільне процвітання, та перетворити прагнення людей до кращого життя в реальність.

     

    Через десятиліття після запропонованого бачення Китай випустив білу книгу про глобальну громаду спільного майбутнього

     

    Через десятиліття після запропонованого бачення Китай випустив білу книгу про глобальну громаду спільного майбутнього

     

    Окрім цього, 26 вересня Інформаційний офіс Державної ради в Пекіні, столиці Китаю, провів прес-конференцію щодо білої книги під назвою «Глобальна громада спільного майбутнього: пропозиції та дії Китаю».

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *