Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай відмовляється від українського ячменю

    2024-08-30

    На українському ринку ячменю відбуваються суттєві зміни, які впливають на експортні перспективи.

    Про це повідомляє ArgoPortal із посиланням на аналітиків сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного у межах ВАР.

    «Обсяги контрактів на серпень складають 600 тис. т, тоді як на вересень законтрактовано лише 280 тис. т. Це майже вдвічі менше», — зазначають аналітики, підкреслюючи різке зменшення контрактів на наступний місяць.

    Основною причиною цього є зменшення попиту з боку Китаю, який раніше забезпечував понад половину українського експорту ячменю.

    «Китайський фактор грає тут значну роль, оскільки Китай раніше забезпечував 55-56% у географічній структурі українського експорту ячменю. Китай, за очікуваннями, вже не буде так активно повертатись до української зернової, а, ймовірно, переключиться на австралійський ячмінь, який почнуть отримувати в грудні – січні. Без китайських контрактів щомісячний експорт українського ячменю не буде перевищувати 300 тис. т», — пояснюють в аналітичному департаменті ПУСК.

    Таке скорочення попиту з боку Китаю вже починає відчуватися на внутрішньому ринку.

    «Деякі трейдери вже зупиняють прийом ячменю, переключаючись на інші культури, такі як кукурудза», — кажуть аналітики.

    Наголошують на великій  кореляції між ринками ячменю та пшениці, тому прогнозують, що очікуване здорожчання пшениці може сприяти і зростанню цін на ячмінь.

    «Умовні ціни на ячмінь поки тримаються у діапазоні $170-172 за тонну. Можна очікувати, що ринок пшениці «підтягне» за собою ринок ячменю. Тож до кінця серпня – початку вересня можливе певне збільшення цін на ячмінь. Але вже з вересня він може стати більш нішевою культурою», — резюмують у ПУСК.

     

    Китай відмовляється від українського ячменю

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *