Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Китай стає екологічним швидше за будь-яку іншу країну – BBC

  2021-09-04

  Спецпредставник президента США з питань клімату Джон Керрі з 31 серпня по 3 вересня здійснив робочі візити в Китай і Японію, за даними Держдепартаменту США. Зустрічі присвячені питанням зміни клімату і приурочені до майбутньої 26-ї конференції сторін Рамкової конвенції зі зміни клімату ООН, яка відбудеться з 31 жовтня по 12 листопада в британському Глазго.

  Як відомо, у квітні США і Китай домовилися до конференції виробити стратегію по досягненню нульового рівня викидів. Сторони готові розширити співпрацю в рамках Паризької угоди з клімату, а також докладати власні зусилля для досягнення її цілей.

  Варто зазначити, що Китай лідирує у світі на шляху до екологічно чистого енергетичного майбутнього, і саме тому він виробляє “зелені” технології, йдеться в статті на сайті BBC.

  Китай дійсно виробляє більше сонячної енергії, ніж будь-яка інша країна, а його вітроенергетичні установки того року більш ніж втричі перевищували потужності будь-якої іншої країни, йдеться в статті.

  «Китай вже лідирує в глобальному енергетичному переході. Однією з причин, чому ми можемо впроваджувати все дешевші “зелені” технології, є Китай», — зі слів пана Юе Цао з Інституту закордонного розвитку, що є аналітичним центром Великобританії.

  Китай також займає 7-е місце у світі за відсотком продажів електромобілів. З урахуванням своїх величезних розмірів ця країна виробляє і купує “значно” більше електромобілів, ніж будь-хто інший.

  Дослідження показують, що у електромобілів викиди протягом терміну експлуатації, як правило, нижчі, ніж у бензинових і дизельних. «Це важливо, оскільки на транспорт припадає приблизно чверть вуглецевих викидів при спалюванні палива, причому дорожні транспортні засоби є найбільшими джерелами викидів», — пишуть автори матеріалу.

  На додаток до переходу на “зелену” енергетику земля Китаю стає все більш зеленою. «І тут знову є обнадійливі новини. Китай стає екологічним швидше, ніж будь-яка інша країна, в основному завдяки своїм програмам в галузі лісового господарства, спрямованим на скорочення ерозії ґрунтів і забруднення», — наголошується в статті.

  Автори підкреслюють, що Китай максимально скоротить викиди й поглинатиме те, що залишиться, шляхом поєднання різних підходів, чому допоможе збільшення площі земель, вкритих рослинністю, оскільки рослини поглинають вуглекислий газ.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *