Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай проголосував “проти” за позовом України до Росії зі звинуваченням у геноциді

    2022-03-16

    Україна подала 26 лютого до Міжнародного суду ООН позов до РФ щодо інтерпретації, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

    16 березня у Гаазькому суді відбулося голосування за позовом, поданим українською стороною. Представники Росії та Китаю проголосували “проти”.

    Китайська сторона обґрунтувала своє рішення наступним чином:

    📌Хоча ми повністю підтримуємо заклик до негайного припинення військових дій в Україні з метою відновлення миру в країні та регіоні, ми вважаємо заходи, зазначені в цій постанові, не пов’язані з правами, які Україна може обґрунтовано вимагати відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

    📌 Щобільше, враховуючи складні обставини, що породили конфлікт між Україною та Російською Федерацією, заходи, які вимагаються виключно від Російської Федерації, не сприятимуть вирішенню кризи в Україні.

    📌Суд має проявити обережність у задоволенні клопотання, поданого Україною, та уникнути упередженого ставлення до суті справи.

    📌Хоча Україна засновує свій позов на Конвенції про геноцид, мета її заяви, очевидно, полягає в тому, щоб домогтися від Суду рішення щодо незаконності визнання Російською Федерацією Луганської та Донецької областей України незалежними республіками та її військової операції в Україні.

    📌Твердження України про те, що заява Російської Федерації про геноцид проти України є лише «виправданням незаконної агресії Росії», викликає сумніви, що це справді справа про геноцид. Звісно ж, дії, на які скаржиться Україна, а саме визнання Росією незалежності Луганської та Донецької областей України та військові дії Росії в Україні, не можуть бути безпосередньо розглянуті шляхом тлумачення та застосування положень Конвенції про геноцид, оскільки підняті ними питання стосуються питань визнання та застосування сили у міжнародному праві.

    📌 Нинішня ситуація в Україні вимагає всіх зусиль, які сприятимуть мирному вирішенню спору між Україною та Російською Федерацією. Ця Постанова, на жаль, зумовлює суть справи. До того, у контексті збройного конфлікту можна поставити питання, як ці тимчасові заходи можуть бути ефективно здійснені лише однією стороною конфлікту.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *